Ettervinterkommervår Skrevet 8. august 2009 #1 Skrevet 8. august 2009 Farmor holdt babyen vår på nesten 2 1/2 måned og sier: "Han så på puppane mine, han syns dem var litt store. Ja dem begynner tidlig". Synes rett og slett det var en vulgær kommentar, akkurat som om barnebarnet sitter og sikler etter bestemors bryster. Skal være sagt at hun ikke akkurat vet hvor grensen går når det gjelder samtaler om div intime detaljer. Jeg synes det er så trist hvis lillegutt skal vokse opp med slike kommentarer, han vil jo forstå hva om blir sagt etterhvert -- og snakk om å få la guttungen bli mann av seg selv... Kommer i hvert fall ikke til å øse på med kommentarer som kommer til å gi ham inntrykket av at kropp/sex, osv er det som betyr noe..
Gjest Tale30 Skrevet 8. august 2009 #2 Skrevet 8. august 2009 Jeg ser på det som helt uskyldig. Har selv hatt en mormor som har vært meget frittalende, men det gikk aldri på barnebarnas seksualitet. Vi syns jo at det bare var moro vi da, og gud som jeg savner kommentarene hennes nå som hun er borte. på den annen side hadde jeg ikke syns det var noe kult om min bestefar sa det samme om jenta mi stirret litt vel lenge på underlivet hans. Vanskelig sak egentlig.. Hun mente jo ikke at han siklet på hennes bryster da, men at han som gutt var puppefiksert generelt sett. Man kan jo plumpe ut med noe som i ettertid viser seg å være litt veeel upassende. Jeg ville ha sagt det til henne jeg da at du ikke liker slike kommentarer i forhold til din sønn..
Ettervinterkommervår Skrevet 8. august 2009 Forfatter #3 Skrevet 8. august 2009 Ja det kommer jeg nok til å gjøre... Hadde det bare vært denne ene gangen så hadde jeg nok ikke reagert særlig, bortsett fra at jeg hadde syntes det var upassende. Prob er at hun er EKSTREMT utseendefiksert og sexfiksert, og plumper ut med både mer og mindre vulgære kommentarer... Hun kommenterte feks sinn sønns tissemann (vi satt på restaurant og spiste middag) da han var 13 år, for da hadde hun sett han på badet og da hadde tissen hans blitt så stor. Det eneste hun snakker om er at han/hun var pen osv, og snakker og spøker konstant om sexlivet sitt osv osv... Begynner å bli MEKTIG lei, men det er vanskelig å si noe. Hun har fire barn, på 16, 23, 26 og 30- og alle har vært eller er veeeeldig opptatt av utseende- altså som det eneste som betyr noe hos andre mennesker. Men igjen; hva skal man si??
Tøysetipp Skrevet 8. august 2009 #4 Skrevet 8. august 2009 Jeg skjønner deg godt. Sånt er ubehagelig. Noen mennesker er morsomme på en annen måte om de er litt 'frekke' i kommentarene. Har en sånn i nær familie jeg også. Hun spurte tom. meg om 'herregud, åssen gjør dere lesbiske det' i sengen. Og hun er over sytti. Freser når hun begynner sånn. Og hadde også tenkt at den kommentaren der bare hadde føyet seg i rekken med en hel del andre teite kommentarer:-( Jeg og sikkert mange andre har liten lyst til å høre om andres seksualliv og langt fra nær familie. Vulgært på en ikke allraight måte.
Storesmurf+Lillesmurfene Skrevet 8. august 2009 #5 Skrevet 8. august 2009 hehe, synes den var morsom jeg...sikker pa at ho ikke bare tøysa da? :) typisk tøysehumor dette da
(S)TinkerBelle <3 Skrevet 8. august 2009 #6 Skrevet 8. august 2009 Du skulle dratt frem en svær dobbelt-dildo og slått i bordet til dama som lurte tøysetipp! (sier ikke at dere bruker det altså.. jeg mener bare.. ok ok..jeg legger på nå før jeg ender på glatt is)
Gjest Sekretøsa Skrevet 8. august 2009 #7 Skrevet 8. august 2009 hehe tinker, godt forslag!! det ville jeg gjort! (og jeg er ikke lesbisk engang)
Tøysetipp Skrevet 8. august 2009 #8 Skrevet 8. august 2009 Da hadde hun sikkert lurt på hvordan den brukes, for det er tydligvis blottet for fantasi der hjemme. Hun tror forresten at jeg er en venninne-puler, for hun refererer til min kjæreste som venninne. Sånn gjør venninner det i anno 2009 ! ! !
Tøysetipp Skrevet 8. august 2009 #9 Skrevet 8. august 2009 Hun kaller forresten en rumpe for sikkaræv. Skjønte aldri hvorfor mamma var så sint når hun begynte sånn. Nå, derimot..
(S)TinkerBelle <3 Skrevet 8. august 2009 #10 Skrevet 8. august 2009 sikkaræv?! haha, nej sånne folk er jo ikke så allright da. ja, alle venninner anno 2009 har seg jo med hverandre! ;p
Tøysetipp Skrevet 8. august 2009 #11 Skrevet 8. august 2009 Ja, sikkaræv. Og høna. Dypt forstyrret. Ja, du har vel rett i det. Men, når man i utgangspunktet er så opened minded (vulgær om du vil) så burde kjæreste vært bomull i forhold.
....mammatilto... :))) Skrevet 8. august 2009 #12 Skrevet 8. august 2009 hehehe..jeg må bare le jeg da...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå