Anonym bruker Skrevet 8. august 2009 #1 Skrevet 8. august 2009 Ser for meg at jeg kommer til å plages med å få vaska ull-innleggene, siden jeg nesten ikke har noe i ull. Bare noen bodyer, og disse innleggene. Kan jo ikke vaske bare det, alene, i maskinen, det blir for galt med tanke på strøm... Hvordan gjør dere det?
Anonym bruker Skrevet 8. august 2009 #2 Skrevet 8. august 2009 Vask de for hånd i vasken med milo og legg de til tørk:-)
SolstråleneMine<3 Skrevet 8. august 2009 #3 Skrevet 8. august 2009 Jeg fikk faktisk beskjed om at de ikke skulle vaskes :/ Ja, det høres litt rart ut... Men jeg fikk beskjed om å riste de når melken var tørket, for da skulle melken "falle" av som støv
Anonym bruker Skrevet 8. august 2009 #4 Skrevet 8. august 2009 Jeg har vasket dem sammen med litt andre klær som ikke er av ull, og likevel brukt vaskemiddel for ull. De vaskes jo på 60 grader, og har tenkt at det er vel ikke så nøye med sengetøyet eller andre ting. (med tanke på vaskemiddelet) Men jeg har fått beskjed om at verken håndvask eller ikke noe vask er bra. De skal kokes. Men alt er vel individuelt. Så lenge det funker. Men jeg ville kokt det i hvert fall. Jeg har forresten gått over til engangsinnlegg, for jeg ble så lei av å vaske ullinnleggene hele tiden..
Anonym bruker Skrevet 8. august 2009 #5 Skrevet 8. august 2009 Jeg har fått barn om vinteren, så ullinnlegg var et must for å hindre betennelser. Jeg vasket mine enten sammen med babyens ullundertøy, eller for hånd. Ull er selvrensende, så de trenger vel egentlig ikke vaskes noe særlig. Men en skyll nå og da syns jeg var greit:) Brukte Milo når jeg vasket dem.
Anonym bruker Skrevet 8. august 2009 #6 Skrevet 8. august 2009 HI her. Jeg får knøttet i oktober, og oktober er veldig kaldt her oppe i nord, så da må jeg nok bruke ull jeg også mtp betennelser Takk for svar alle, jeg finner vel en løsning på det!
Anonym bruker Skrevet 8. august 2009 #7 Skrevet 8. august 2009 Det er bare tull at man må ha ull får å unngå brystbetennelse. For å unngå brystbetennelse må man passe på at man ikke får bakterier på puppene, for kun bakterier kan forårsake betennelse. Det kan hjelpe å generelt være varm på kroppen fordi hvis det først kommer til bakterier, så trenger kroppen å bruke energien på å motkjempe bakteriene i stedet for å holde resten av kroppen varm. Det er også lurt å unngå tette kjertler fordi hvis det har kommet til bakterier og kjertlene er tette, så får man ikke tømt de for melk og bakteriene vil ha gode levevilkår uten at de forstyrres av at melka renner ut av og til. Jeg syns rett og slett ammeinnlegg i ull er ekkelt og spesielt hvis man bare skyller dem litt i lunket vann eller rister dem "rene". Hvis dere føler dere må bruke dem, så ville jeg hvertfall hatt engangsinnlegg innenfor sånn at melka havner i dem og dere slipper å gå med ammeinnlegg av ull fulle av surmelk fordi de ikke blir vasket rene.
blond Skrevet 8. august 2009 #8 Skrevet 8. august 2009 De skal kokes. For at de ikke skal krympe gjør du slik: Fyll en gryte med kaldt vann og legg innleggene i gryten, sett på varmen og la dem koke 5 minutter, skru av varmen og la vannet kjøle seg langsomt ned. Klem innleggene slik at vannet presses ut, men ikke vri. La de lufttørke seg tørre, men ikke i direkte sollys. Det tar tid å vaske og tørke ullinnlegg så det lønner seg å kjøpe inn en del. Gratulerer med baby til høsten!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå