Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Gutten vår er litt over to år og har så vidt begynt med bleieavvenning. Vi har lenge gjort han trygg på å sitte på do, så det går greit.

 

Nå i sommervarmen øver vi med å gå uten bleie og av og til med truse. Vi minner han stadig på at han må si fra hvis han vil tisse. Ja, det skal han gjøre! :)

 

I dag tok jeg han på do opp til flere ganger, for jeg skjønte at han ville tisse, men han tisset ikke! Til slutt var han helt sprekkferdig, men holdt igjen så han ble helt sliten - selv om han satt på do! Han tisset noen få dråper, da, men det var fordi han ikke greide å holde tilbake alt.

 

Han ble jo fryktelig fortvilet, da, for det er jo vondt å holde igjen så lenge, men han tisset ikke før han fikk på bleien igjen!

 

Han fikk selvfølgelig masse skryt for å ha sittet på do, og for at det hadde kommet noen dråper.

 

Hvordan i all verden skal vi få han til å tisse på do??

 

Håper på gode råd! :)

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Tror jeg ville lagt prosjektet på is...Viss han ikke er mer enn litt over 2 er det jo ikke noe hast på en måte.

Jeg hadde samme plan med jenta mi (2år 4mnd) i sommer. Storesøster var klar før, så jeg tenkte dette skulle gå fint. Prøvde litt på do i vår, men ho ville ikke, hadde helt do skrekk. Venta da, og etter et par uker ville ho prøve selv.

Satte ho på do om morgenen, etter soving og etter mat og det gikk som regel fint. Gikk uten bleie noen dager, men så ville ho ikkje mer,så da tok vi på bleie igjen. Går uten hjemme av og til når ho vil sjøl.

 

Tar det litt som det kommer enda, ser ikke noe poeng i å stresse med dette enda viss ho ikke vil. Selv om det er lettere nå på sommeren med lite klær på...

Har hørt at gutter ofte er senere enn jenter med slikt...

Skrevet

Ja, jeg var nok litt "hard" i dag... men han syns jo det er stas å sitte på do, så jeg blir nok litt utålmodig når han bare vil sitte der uten å gjøre noe, og er samtidig så tissatrengt at han nesten sprekker! :)

 

Han vil gjerne ha truse i steden for bleie, og er selv veldig bevisst på at han ikke skal tisse i trusa eller på gulvet, så jeg tenker det er greit å utnytte det.

 

Men, det er jo klart han må få gjøre dette i sitt tempo, ellers ender vi vel opp med en seksåring med doskrekk! :)

Skrevet

Vi hadde litt det same med jenta vår på den alderen. Ho nekta å gå på do. Hadde mange forklaringar på kvifor. Det var farli, dyr der ect. Vi pressa henne aldri, men spurde med jevne mellomrom.

 

Så ein dag løsna det. No er ho bleiefri dag og natt, og kjempe flink! Og enno har ho ikkje blitt 3 år.

 

Det er vel ingen fasit, men eg trur det kan vere lurt å ikkje stresse, men prøve med jevne mellomrom.

 

Lykke til :D

Skrevet

Prøv potte. Det er ikke skummelt, men artig å se at det kommer noe i den.

Skrevet

Han syns ikke det er skummelt å sitte på do. Den "skrekken" har han kommet over for flere mnd siden! :)

Han vil bare ikke tisse i do...! Men han får vel bare fortsette å tisse i bleien inntil videre :)

Skrevet

Høres ut som han er veldig flink allerede, så det er sikkert bra å utnytte det ved å fortsette å prøve -i hans tempo. Plutselig en dag løsner det, og han har øvd seg lenge og greier sikkert da med få uhell.

Det er i hverfall det jeg satser på :-)

Lykke til!

Skrevet

Takk, ammetåka! :) Ja, jeg syns også han er veldig flink! :)

 

Lykke til dere også! :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...