Sjokoladebanan Skrevet 5. august 2009 #1 Skrevet 5. august 2009 Min lillegutt har alltid vært litt vanskelig når det gjelder soving, å nå begynner han i barnehage, så jeg lurer litt på hvordan det er med dere andre med barn i den aldreren? Hvor mye sover de, når sover de og hvor mange lurer om dagen sover de? Her hos oss prøver vi på 2 lurer hver dag, men noen ganger blir det bare 1. kommer helt ann på om han tar første luren tidlig eller ikke. han sover max 1 time hver gang, så er jeg heldig så sover han 2 timer gjennom hele dagen. det har han gjort lenge nå. Mange ganger virker han ikke helt uthvilt etter han har sovet, og han gråter en del før jeg får ham til å sovne. (opptil 20 min, av og til lengre)Må innrømme jeg gruer meg til barnehagen da, siden det virker som om de andre barna bare legger seg å sover uten problemer. *sukk*
Gjest Skrevet 5. august 2009 #2 Skrevet 5. august 2009 Hei. Jeg har en 3-åring og en som nettopp ble 1 år. Jeg var veldig bekymret for søvn da sønnen min (3-åringen) begynte i bhg da han var 16 mnd. Han sov 2 ganger på dagen. Det gikk 1 uke så var han helt inn i bhg. rutiner. Han sover seg også igjennom alt fordi han er vant til litt skråling ved leggetid. Jenta mi begynner i bhg om 2 uker og jeg er ikke bekymret, Vet at hun etter hvert vil følge rutinene i bhg. Hun sover nå 2 ganger om dagen. Noen ganger bare 1. De fleste barn oppfører seg jo litt bedre når de ikke er hjemme, så vil tro at sønnen din kommer til å vise seg fra sin beste side. Han ser jo at de andre barna legger seg uten å styre for mye og han vil garantert ville følge det. Dessuten kommer han sikkert til å være så sliten at han sovner før hodet treffer puta : ) Det kommer garantert til å gå helt fint : ) Da sønnen min begynte i bhg, begynte det samtidig en annen gutt. Han var en type som gråt hele tiden. Ville bli bært over alt, gråt når han skulle sove, når han skulle spise....ja, egentlig for alt. Det gikk 2 uker så var det slutt på gråtingen og han smilte : )
Bunnies by night Skrevet 5. august 2009 #3 Skrevet 5. august 2009 Slet som bare det fram til 12 mnd med dagsøvnen. Da han ble ett år gikk vi over til å kun ha en lur, etter noen dager så gikk han fra å kun sove 45 minutter x2, til å sove en lur som ligger mellom 1,5-2,5 timer For øvrig gruer jeg meg også til barnehagen - vi begynner nå snart. Han er vant til å sove i senga si, og det er alltid jeg som legger han. I barnehagen har hvert barn sitt eget sovehus ute med madrass i - det tror jeg det blir høylytte protester gitt;)
Bunnies by night Skrevet 5. august 2009 #4 Skrevet 5. august 2009 Beroligende å lese innlegget ditt ensønn&endatter
Sjokoladebanan Skrevet 5. august 2009 Forfatter #5 Skrevet 5. august 2009 Beroligende å høre... ja håper det ordner seg med søvnrutinene etterhvert. når begynner dem med bare en lur om dagen da?
Berta_78 Skrevet 5. august 2009 #6 Skrevet 5. august 2009 Gullet sov to lurer på dagen frem til for et par uker siden da han var nesten nøyaktig 11 måneder. Vi hadde hørt at de skal sove ca kl 11 i barnehagen, og jobbet derfor litt med å dytte den første luren hans fra 09.30 og nærmere og nærmere 11. Det gikk ikke så mange dager før han begynte å sovne ca 11, og ca samtidig nektet han å sove en lur til senere. Så nå sover han fra 11 i mellom en og to timer,. that's it. På natten sover han 12 timer i strekk. Det var en vidunderlig bivirkning, mens han ennå sov to lurer ville han opp mellom fem og seks om morgenen.
Berta_78 Skrevet 5. august 2009 #7 Skrevet 5. august 2009 Nå skal det sies at han bestandig har sovet utrolig lite (8 timer i døgnet på det verste), og trenger lite søvn.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå