Tre tette! *07+10+11* Skrevet 5. august 2009 #1 Skrevet 5. august 2009 Vi begynte å prøve for 3-4 mnd siden og det har ikke skjedd noe enda. Jeg trudde man hadde lett for å bli gravid, når man allerede hadde vært det før jeg!!?? Jeg ble veldig lett gravid sist(og det var ikke planlagt). Nå er jeg 3 dager over ikm, men har hatt veldig uregelmessig mens etter jeg sluttet på p piller. Har ingen symtomer enda, så trur det ikke ble noe denne mnd heller..
Going strong Skrevet 5. august 2009 #2 Skrevet 5. august 2009 jaaaaa...det kan jeg skrive under på Vi har vært prøvere i 1 1/2 år.
Tre tette! *07+10+11* Skrevet 5. august 2009 Forfatter #3 Skrevet 5. august 2009 Uffda.. Og jeg som synes 4 mnd er lenge.. Lykke til:)
Going strong Skrevet 5. august 2009 #4 Skrevet 5. august 2009 Har en gutt på to år jeg også som jeg gjerne vil ha ett eller fler søsken til.Ble gravid etter ett års prøving men mistet i uke 8,og nå fortsetter ting å la seg vente på nok en gang:( Blir gal av all denne ventingen..I allefall etter EL og frem til IKM.Håper den sitter hos oss begge snart. 4mnd kjennes som evigheter det også. Lykke til:)
Tre tette! *07+10+11* Skrevet 5. august 2009 Forfatter #5 Skrevet 5. august 2009 Uff det hørtes ikke noe gøy ut. Vil gjerne ha søsken til sønnen min også. Han blir 2 år i oktober. Synes det hadde vært fint om de hadde vært litt tette:)
Carasnella Skrevet 5. august 2009 #6 Skrevet 5. august 2009 Jaaaah og nå er jeg drittlei!! Gikk akkurat over i min 9.pp etter en ma i fjor. Men vi begynte å prøve på nummer 2 i juni i fjor, så ting har latt vente på seg. Er møkk utålmodig! Brukte 5 pp'er med den første, og bare 2 pp'er på den jeg mistet, så hvorfor i all verden er jeg da i min 9'pp nå da?? Og gudene vet når den endelig sitter:(
J -76 Skrevet 5. august 2009 #7 Skrevet 5. august 2009 Heisann! Vi brukte 7 pp på jenta vår, synes det var leeeenge den gangen og at alle ble gravid på 1 pp. Denne gangen ble jeg gravid i 1 pp, men mistet i uke 11 og er fortsatt ikke gravid. Nå er vi inne i 10 pp, 7 pp etter MA, puhhhh. Jeg må ærlig innrømme at jeg begynner å bli motløs og tenker det kanskje blir pergotime dersom det heller ikke skjer noe denne ppen. Vi får bare holde ut jenter, ønske om en nr 2 er iværtfall like sterkt! klem J
Spira31 Skrevet 5. august 2009 #8 Skrevet 5. august 2009 ikke akkurat problemer med å bli gravid med nr 2... men å få beholde den lille spiren som skal bli vår nr 2! Har mistet mange ganger siden romjulen (hvis noen gidder å lese så har jeg skrevet om det her: http://www.barnimagen.com/forum/thread/140446902 ) tar virkelig på,men klarer ikke å gi opp drømmen om nr 2 enda... klem
Liten januarspire - nummer 4 Skrevet 5. august 2009 #9 Skrevet 5. august 2009 Problemer og problemer, ting tar i alle fall lengre tid enn jeg hadde regnet med. Begynner på 8.pp til helga :\
3smaa Skrevet 5. august 2009 #10 Skrevet 5. august 2009 Du er ikke aleine jeg er på samme situasjon som deg. Nå er jeg på min andre prøve periode, og har IKM om 6 dager. Men ikke være beskymret det er mange som ikke blir gravide på første forsøk, det tar litt tid. Har du tatt graviditettest?
Tre tette! *07+10+11* Skrevet 5. august 2009 Forfatter #11 Skrevet 5. august 2009 Ah.. Det er godt å høre at jeg ikke er alene:) Jeg trudde at vi skulle få det til med en gang jeg! Nei, har ikke tatt test, men får vell ta en i morra:) Da er jeg 4 dager over IKM så kansje det har skjedd noe alekevell:) Får krysse fingrene for det. Men har ikke noe særlig symtomer da.. Skjønner ikke noe av den syklusen min etter jeg sluttet på p-piller! Hehe..
(",)snartimål (";) Skrevet 5. august 2009 #12 Skrevet 5. august 2009 hei =) her begynner frustrasjonen virkelig og ta meg... etter en sa i oktober i fjor så har det värt mye nedturer og få oppturer her gitt=/ men vi får alle tenke at det blir vår tur snart. vi har värt mellom testing på testing men ikke noe feil med noen av oss... gikk på noen tabeletter etter sa for å få en bedre syklus men vet ikke helt hvor den tok vegen annet enn masse bivirkninger =( i mai fant dem en cysta på eggstokken men den fikk jeg beskjed om i går var borta nu... og det ligger mange fine egg og venter på og bli befruktet på begge sider... det var faktisk ganske kult og se eggene på ultralyd=) jeg önsker dere alle fortsatt lykke til og ikke gi opp enda.. selv om denne tiden er tung så får vi alle krysse fingere for hverandre. jeg trodde vi kom til og klare det igjen ganske kjapt men der tok jeg virkelig feil. tvi tvi jenter og nok en gang stå på =)
Musemor med tre søte små Skrevet 5. august 2009 #13 Skrevet 5. august 2009 Vi ha vel snart prøvd et år. Ble gravide på 3. pp, men mistet i uke 10. Er nå i 6. pp etter MA. Nå syns jeg virkelig det er på tide at spiren sitter
Natta & Alexandra *gravid* Skrevet 5. august 2009 #14 Skrevet 5. august 2009 JAAAAAAAA vi sliter også ( Første var ikke planlagt, plutselig bare var hun der.. tenkte at siden det gikk så fort første gang måtte det vel gå bra den gangen her også.. men den gang ei.. Prøvd i over 2 år nå.. Og nå har vi endelig fått sendt søknaden om prøverør.. Jenta vår er nå 4,5 år.. så her blir det stoooor avstand.. jeg som alltid har sagt at jeg vil ha 3 års aldersforskjell.. men ikke alt man får bestemme nei :o/ Håper virkerlig det klaffer for dere snart.. Unner ingen å gå igjennom det her :o/
☆Meg og lille snuppis+knerten☆ Skrevet 5. august 2009 #15 Skrevet 5. august 2009 Jepp - sliter her også =/ Ville ha to tette - men mannen var ikke klar, så jeg måtte vente 2 år før han endelig sa ja til å prøve å få nr 2. Jentungen vår kom helt uplanlagt mens jeg gikk på p-pillen, så trodde jeg kom til å bli raskt gravid igjen. Begynte prøvingen i fjor sommer (sommeren -08). Ble gravid etter 6 mnd - tok først nesten 3 mnd før jeg fikk tilbake mensen etter p-pillebruk (cerazette som jeg fullstendig hadde mistet mensen på) - deretter tok det 3 pp før jeg ble gravid i desember -08. Mistet tvillingene i MA 3 mnd på vei (uke 12) - tilfeldig oppdaget på UL, det viste seg at det var tvillinger og det viste seg at ingen av hjertene deres banket =( Fikk utskraping i mars - skikkelig nedtur!!! Ble så gravid igjen på første forsøk(!!!) og siden jeg mistet i uke 12 skulle jeg få tidlig UL i uke 10 - akkurat det samme skjedde da, ingen hjerte som slo =( Fikk medikamenter som satte i gang rier og sammentrekninger, det var så kort tid siden utskraping. Så har jeg ventet i 2 mnd på å få tilbake mensen etter siste MA den 30 mai. Endelig fikk jeg den for 19 dager siden og nå er jeg på syklus dag 19 med pergotime for hjelp til å forbedre eggkvalitet, samt orden på syklus. Håper virkelig at spiren setter seg nå og at den vil sitte de neste 9 mnd!!! Hadde aldri trodd jeg skulle bli en av "sliterne" her inne - siden jeg har en jente fra før (3,5 år) med ukomplisert svangerskap, men sånn er det bare... Hører hele tiden at det er heeeelt normalt å miste - selv om man tenker at det skjer bare ikke meg... Jeg både håper og tror at spiren sitter denne mnd - for jeg er positivt innstilt inntil det motsatte er bevist, hihi - mååååå jo bare forsøke å holde motet oppe. Babyønske om nr 2 er fryktelig stort!!! Har jo gått og ventet på å få nr 2 i over 3 år nå, så nå må det vel være min tur snart =) Lykke, lykke til alle dere andre =) Klem fra
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå