Lene~mor til tre Skrevet 2. august 2009 #1 Skrevet 2. august 2009 Jenta mi har vært med bestemoren og bestefaren sin i campingvogna i helga og den ligger uti skogen, så nå kom hun hjem med 6 liter nyplukka blåbær hehe Trodde det var litt tidlig med blåbærsesong enda jeg, men der ute kryr det vist Så nå har jeg fått putta blåbæra i frysen, så får vi lage blåbærpai o.l senere
Anonym bruker Skrevet 2. august 2009 #2 Skrevet 2. august 2009 Nå må det vel bli både blåbærpai og blåbærsyltetøy. Og hva med litt blåbæris, jenta de ville sikkert sette pris på det! Og det er IKKE vanskelig å lage. Tenk deg ei jente med blåbæris til kvelds (ikke det sunneste da, men pytt, det er sommerferie.....) PS! Takk for forslag til nick. Likte særlig ett av dem, kommer tilbake til dette!
Kulå Skrevet 2. august 2009 #3 Skrevet 2. august 2009 Heldiggris : ) Ingen som kommer med blåbær til meg : ( buhu... hehe Nei, får vel bare ta en blåbærtur selv. (noe som faktisk er planlagt...)
skorpionfruen Skrevet 3. august 2009 #4 Skrevet 3. august 2009 Så morro da, vi var også på blåbærtur i går. Fikk 20 liter hjem. Rensket 10 liter i går kveld, skal ta de resterende 10 liter snart. Skal lage en rullkake med blåbær i, så skal jeg spare litt for å mumse, resten går i fryseren til div man har lyst å lage, blandt annet smooties. Deilig
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå