magedans Skrevet 27. juli 2009 #1 Skrevet 27. juli 2009 Håper noen av dere flerbarnsforeldre har et svar - jeg finner ikke noe på intranett eller nav - lurer på hvor mange dager man har rett til permisjon når barna begynner i barnehage? Eller har man ikke rett på dette kanskje?
"nøtteliten" Skrevet 27. juli 2009 #2 Skrevet 27. juli 2009 Du finner det i arbeidsmiljøloven. På lovdata.no. Veldferdspem i forbindelse med barnehagetivenning har ikke noe med nav gjøre. Husker ikke hvor mange dager det er, men innbiller meg at det er inntil 3 dager.
snuffe Skrevet 27. juli 2009 #3 Skrevet 27. juli 2009 Du har ingen lovfestet rett til fri i forbindelse med barnehagestart. Men svært mange arbeidssteder praktiserer inntil tre dager velferdspermisjon, varierer om det er lønnet eller ikke. Du må nesten bare sjekke personalhåndbok/tariffavtale eller høre med jobben din.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå