Anonym bruker Skrevet 27. juli 2009 #1 Skrevet 27. juli 2009 Har så lyst til å bygge dette, noen som har gjort det? http://www.greenleafdollhouses.com/dollhouse-kits/garfield-dollhouse-kit.html
Miss Misantrop Skrevet 27. juli 2009 #2 Skrevet 27. juli 2009 Nydelig dukkehus du har sett på. Det er nok bittelitt vanskelig å bygge. Har bygget 2,3 stk men kunne nok tenkt meg et større prosjekt som dette. Jeg skal gi det til gutten min så jeg velger å kalle det et minihus. Legger med denne for innerst i hjørnet skal det stå et bittelite dukkehus. I dukkehuset I dukkehuset i Dukkevei 2 skal verdens heldigste dukke få bo med lampe i taket og bittesmå stoler og blomstervase med dukke-filoler og flaggstang med flagg og en dukke-garasje og kjøkken med godter og kake og brus Og innerst i hjørne i første etasje skal dukken til dukken ha dukkehus I et hus inni huset i Dukkevei 2 skal den knøttlille dukken til dukken få bo og ha eget bad og en dukke-do! Og teppe på gulvet og hylle med bøker et askebeger til dukker som røker og vinduer oppe og vinduer nede et spennende loft og en kjeller med mus. Og innerst - så lite at ingen kan se det - skal dukken - til dukken - til dukken - ha dukkehus! Andrè Bjerke
Anonym bruker Skrevet 27. juli 2009 #3 Skrevet 27. juli 2009 Nå er ikke problemet akutt her, vi har gutter.... Og så store at "dukkestuealderen" er overstått. Men, helt teoretisk og som prinsipp betraktet: Er det ikke egentlig FARS, eller større brors, oppgave å skaffe jenta/jentene sine dukkestue? Og mors oppgave å tre inn først om/når far/storebror forsømmer seg? Eller er det jeg som er stein gammeldags i tankegangen?
Miss Misantrop Skrevet 27. juli 2009 #4 Skrevet 27. juli 2009 Jeg skal bygge neste dukkehus eller MINIHUS til min gutt (har byggd til to gamle ektepar før). Hvorfor i alle dager skal bare en mann etter en vis alder og små jenter ha glede av et slikt hus? Vi skal putte elektrisitet i det og kanskje også en garage... Hvis han ikke vil leke med det er det helt greit. Tror nok barnet bør være fra 6 og opp for å ha glede av huset for det har mange små deler, det er jo egentlig ikke et lekehus- men et miniatyrhus som man kan leke med. Ser at enkelte miniatyrhus går for 6000 dollar på ebay, wow. Riktig nok har det svømmebasseng, men det er jo faktisk et ganske stort avdrag på et stort hus, lol.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå