NormaJean Skrevet 26. juli 2009 #1 Skrevet 26. juli 2009 En god venninne av meg har akkurat fått baby:) Men hun sliter med ammingen, skrev akkurat melding til meg at ammingen går til helvete. Vi bor desverre ikke i samme by ellers så hadde jeg dratt og hjulpet henne så godt jeg kan. Babyen kom med akutt ks for 4 dager siden. Problemet er at babyen ikke greier å få tak og når han suger så slipper han etter kort tid og hyyyyyyyler. Umulig å roe ned. I utgangspunktet så tenker jeg at problemet er at hun ikke har fått noe særlig melk ennå og at babyen er av den utolmodige typen. Så antar at hun må bare legge babyen til brystet ofte og forsøke å stimulere. Mulighet for at det kan være noe nakkeproblemer pga traumatisk fødsel, men det er vel greiest å eliminiere alle andre problemer før man tenker på sånn. Så, er det noen som kjenner en god ammehjelper i Bergen? Noen man kan anbefale fra listen på ammehjelpen.no???
Totetteskatter + baby 2015 Skrevet 26. juli 2009 #2 Skrevet 26. juli 2009 ta kontakt med kvinneklinikken på haukeland! der får hun hjelp
erteposen + 4 Skrevet 26. juli 2009 #3 Skrevet 26. juli 2009 Da må hun ta kontakt med kvinneklinikken der hun fødte! Der har de en dagpolikliniske tjeneste for ammetrøbbel, og så kan hun ta kontakt med ammehjelpen.no. De har mange flinke i Bergen. Etter ks kommer jo melken senere, planlagt eller ei, og de anbefaler kopping med mme om melken ikke har kommet. Har hatt et selv, og med en hissig gutt på puppen som ikke fikk nok mat fordi melken er forsinket.
Ettervinterkommervår Skrevet 26. juli 2009 #4 Skrevet 26. juli 2009 T'lf nr til Ammepoliklinikken på KK er 55 974188, men lurer på om de kan være stengt i sommer - men prøv å ringe likevel!! Ellers er det viktig at han/hun blir lagt til riktig, at nesen peker mot knoppen og ikke selve munnen- hvis ikke kommer knoppen på "galt sted" inni munnen og da er det ikke sikkert melken kommer like fort. Opplevde i hvert fall det selv, at hvis ikke jeg fikk knoppen godt opp og bak i ganen på gutten min så ble han fortere utolmodig. Ellers er det jo kjekt å få sjekket om det kan ha med nakken å gjøre, kjedelig å bruke tid og krefter på å få det til hvis det skulle vise seg å være noe man ikke kan ordne selv. Ønsker henne virkelig lykke, lykke til!! Hadde stoooore ammeproblemer de første fem ukene selv, så jeg vet altfor godt hvordan det er... Jeg ringte flere inne på Ammehjelpen sine sider, var veldig varierende hvor god jeg hjelp fikk. Anbefaler henne å ta kontakt med Rachel Myr, med e-post adresse: [email protected] - hun er ammehjelper (litt opp i systemet) og hjalp meg masse!
NormaJean Skrevet 26. juli 2009 Forfatter #5 Skrevet 26. juli 2009 hun får hjelp fra kvinneklinikken, men tenkte det er kjekt å vite om en god ammehjelper som back up siden det er sommerbemanning på KK:) Jeg tror nok det er pga KS, hadde selv det og det tok 4-5 dager før melken kom ordentlig. Men ungen er ikke helt frisk, fikk seg en skikkelig støyt under fødselen så han har nok vondt også. Syns fryktlig synd på henne, hun har masse vondt og er bekymret også. men nå har jeg pakket ned den elektriske pumpen min, sender den til henne i morgen sånn at hun har. jeg er sikkert snart ferdig med å amme uansett, lillegutt er ikke så interessert lenger! Jeg tror nok at når hun får opp produksjonen så blir ting mye bedre:) Hun har sett alle videoene på ammehjelpen.no(det er så bra at det er info på engelsk også) og jeg forsøker å spore opp bryst er best på engelsk.
erteposen + 4 Skrevet 26. juli 2009 #6 Skrevet 26. juli 2009 HS har jeg hatt fantastisk god hjelp fra. Kom akkurat hjem fra kk med premature tvillinger, og helsesøster er kjempe dyktig og kommer ofte på hjemmebesøk om jeg ønsker det. Sykeartikler i sentrum i Bergen leier ut gode medela pumper om hun trenger en raskt.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå