Gå til innhold

Er dette normal oppførsel for en 9-åring? Er litt bekymret..


Anbefalte innlegg

Skrevet

eller hva man kan si, over datteren til veninnen min.

Hun er så utrolig sensitiv.

Når hun leker med kusinen sin som nettopp har fyllt 2 år, kan hun begynne å storgråte fordi kusinen tar fra henne en leke.

Hun går rundt med kosebamsen sin nonstop og får hysteriske anfall om bamsen ikke er i nærheten.

Hun gråter for ingenting og man må virkelig veie sine ord for at hun ikke skal begynne å gråte.

 

Jeg aner ikke hva som er normalt eller ikke for en 9-åring, så det er derfor jeg spør..

 

(hun er en herlig jente, har mange venner og er flink på skolen og veldig smart.)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg har ei jente på 9 år som er ganske sensitiv selv, men ikke på den måten du beskriver. Mer at hun kan være redd for mørket, krig, kidnappere osv.

Men hun hadde aldri funnet på å gråte om noen små barn tok fra henne en leke hehe.

Skrevet

Min 8-åring er ikke sånn og jeg må si at jeg hadde reagert hvis noen av vennene hans hadde reagert på denne måten.

Hun er nok ekstra følsom, det er sønnen min også, men ikke så mye.

Skrevet

Har en nevø. Han kan også begynne å gråte for småting, han blir 9 nå i august. Men han er bortskjemt, tror det er derfor, han lager sånn babystemme osv til tider... Kan ikke skjønne at d er normalt, gutten min på 9 er ikke sånn... Men denne gutten har skilte foreldre, og faren har enda ikke kommet over det selv om det er flere år siden så tror derfor oppførselen hans er sånn... Nevøen min er også veldig smart, gjør d bra på skolen osv...

Skrevet

Naboungen på 8-9 år er slik, han hyler og skriker på pappa når de andre ungene her (3-4 åringer) tar fra han leker.

Trodde det feilte han noe jeg, men kanskje det er slik barn i den alderen er....

Skrevet

Nå er sønnen min bare 8 år, men jeg merker en slags førpubertetsoppførsel hos han også, kanskje er det mer utpreget hos jenter?

 

Han er ihvertfall også veldig sårbar om dagen, blir lett sint, og lett lei seg. Tar til tårene for noe jeg ser på som bagateller..

 

Men det hørtes jo litt vel ekstremt ut det du forteller da, 2-åringen min ville aldri klart å få han til å gråte, og han har vokst ifra kosetepper og bamser for lenge siden. Det er mer sånn at han begynner grine hvis jeg snakker til han (fordi han syns det var urettferdig), eller fordi en annen unge ler av han e.l.

Skrevet

Mulig noen 9 åringer er sånn, men min stedatter på snart 9 er ikke sånn i det hele tatt. Hun er nok ganske voksen for alderen da.. Hun er heller veldig ansvarlig, elsker og dulle, stelle og leke med lillebroren sin. (og andre småbarn)

Skrevet

Nei, dette høres rart ut! Har to jenter på 8.5år og 9.5år. Er hun ene barn? Kanskje litt bortskjemt og ikke vant til å dele ting?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...