*gruffalo* Skrevet 22. juli 2009 #1 Skrevet 22. juli 2009 Har hatt ferie, og har nå jobbet 1 1/2 uke. Det er rolig på jobb, så stresser ikke her. Men er bare helt skutt for tida! Er konstant trøtt, og har bare lyst å sove:( Så går jeg bare rundt og tenker på hvordan dette skal bli utover høsten når jeg er så trøtt nå! (pleier å ha noen slike perioder utover høsten/vinteren til vanlig...) Noen som har noen tips å komme med?? Gjerne vitaminer eller helsekostprodukter som kan anbefales... Alt mottas med stooooor takk, hehe
lillesøster skal bli storesøster Skrevet 22. juli 2009 #2 Skrevet 22. juli 2009 Gå i helsekosten, så får du sikkert noen gode råd der. Kanskje lurt å gå til lege å undersøke om du magler noen vitaminer. Det skader uansett ikke å ta multivitaminer, anbefaler da at du kjøper på helsekosten. Det er høyere dose på de du får kjøpt der i forhold til de du får kjøpt på dagligvaren. Det finnes mye på helsekosten som skal gi deg energi, men jeg vet egentlig ikke hvor bra det er å proppe i seg mye slikt om det er vitaminer du mangler. Kan nevne energix, ginseng.. var de jeg kom på i farta.
blond Skrevet 22. juli 2009 #3 Skrevet 22. juli 2009 Har det sammenheng med været, tror du? Hvis alt er i orden med blodprøver og du ikke har bekymringer og mye stress i hverdagen og du samtidig kjenner igjen tendensene fra vinterhalvåret vil jeg tro at lysterapi kan være noe for deg.
*gruffalo* Skrevet 22. juli 2009 Forfatter #4 Skrevet 22. juli 2009 Lysterapi har jeg faktisk vurdert...men nettopp pga at jeg pleier å få det på høsten/vinteren ble jeg litt overrasket over å få liknende symptomer nå. Meeen, det kan jo selvfølgelig gå fort over Men vet du hvordan lysterapi virker?? Går jeg gjennom legen for å få det, eller at jeg snakker med legen først liksom? Og leier jeg slikt lys, eller må jeg kjøpe først?
blond Skrevet 22. juli 2009 #5 Skrevet 22. juli 2009 http://www.sv.uit.no/seksjon/psyk/LYSBEHANDLING.htm Du kan søke på Sanulux helselampe og lese deg fram, eller ta et google-søk. Les også på sosial- og helsedirektoratet for informasjon. Du kan kjøpe lampen selv, den koster noen tusen, men det er også forskjell på lampene, så du bør undersøke her og der før du kjøper. Jeg vet at noen leier fra Hjelpemiddelsentralen, men det er gjerne ventetid og jeg tror du må gå gjennom legen og få dokumentasjon på at det kan hjelpe deg.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå