Anonym bruker Skrevet 20. juli 2009 #1 Skrevet 20. juli 2009 Nærmer seg fødselsdag her i huset snart, men finner ikke helt ut hva vesla skal få av oss.. Noen forslag?
Anonym bruker Skrevet 20. juli 2009 #2 Skrevet 20. juli 2009 Min fikk potte, klosser til å bygge ting med og ellers leker og klær
Blafrende Hengejur♥♂08♂13? Skrevet 20. juli 2009 #3 Skrevet 20. juli 2009 Alex fikk huske, badebasseng, uteleker, og skal få gynge når vi har fått flyttet inn til huset vi skal leie:) Til ettårsdager er det viktig å gi ting barnet liker. De er jo kommet til en fase i livet hvor utviklingen skjer i forrykende fart og da er det flott med leker eller ting som de kan bruke til denne utviklingen;) Alex elsker å huske, og jeg håper at gyngen kan bedre balansen hans;)
Anonym bruker Skrevet 20. juli 2009 #4 Skrevet 20. juli 2009 Kjempegodt tips, Garfy&Alex<3_KF! Har faktisk ikke tenkt på det på den måten! Ikke dumt det der:-) HI
Anonym bruker Skrevet 20. juli 2009 #5 Skrevet 20. juli 2009 Vår sønn fikk en kjempetøff og behagelig skinnstol for barn - merke sondre fra mobelringen. Har en to år og to mnd idag, og har brukt den hver dag siden han fikk den. beste investering så langt
line_mor Skrevet 20. juli 2009 #6 Skrevet 20. juli 2009 vår tulle fikk klær, sekk til dagmammaen og huske,
Anonym bruker Skrevet 20. juli 2009 #7 Skrevet 20. juli 2009 Eldstemann fikk fint lite, stakkar, da var økonomien vår, pga dobbel (tilnærmet) arbeidsledighet og ingen NAV-rettigheter for noen hos oss så bunnskrapt at vi måtte snu både to og tre ganger på hver eneste krone! og nøye vurdere nødvendigheten før vi gav den i fra oss! Så her ble det byggeklosser. Hjemmelaget av far.... Og en ørliten (men høyt elsket!) bamse. (Ikke mye å kjøpe gaver for når man har en BRUTTOINNTEKT i løpet av et år på 70000 kr (barnetrygd medregnet) og 45000 i renteutgifter pga et hus kjøpt 6 måneder før vi begge ble kastet ut i tilnærmet arbeidsledighet! Selv om tallene er 11 år gamle). Yngstemann fikk STOR gave under juletreet på julaften ("Under" er vel ikke helt korrekt, og årsaken er at han er født et par dager før jul, vi "ignorerte" gave på dagen hans). Tråtraktor! Akkurat som bestefars, bare at hans er grå (guttens er gul) og at den hadde lasteskuffe i tillegg! Med "sementblander" som tilhenger i ekstragave til guttene sammen! For storebror (verdens gjeveste storebror!) hadde også traktor (blå, med grabb), den hadde lillebror fått prøvebrukt noen ganger, og absolutt funnet interessant! Det hadde dessuten glitret i øynene hans da han hadde sett traktoren i butikken! Hva det gjorde da han SATT på den og den var HANS tror jeg at jeg lar være å beskrive! Kan bare si at andre gaver var ikke mye verdt den julaften, og at den vil han fremdeles ikke helt gi slipp på! Selv om han nå er 7 1/2 år og neppe har brukt den på et år eller to. Og selv om storebrors (snart 12) traktor og tilhengeren forlengst befinner seg på et barnehjem i Romania! (Og vi HAR antydet at denne savner "lekekameraten" sin nede i Romania!) Men dette var kanskje ikke så godt forslag til jente som til gutt? Selv om også jenter endelig kan kjøre traktor! Huske fikk for øvrig begge guttene da de var mellom 1 og 2 år. Da måtte far fint finne fram 4-5 meter tau og en trebit som var god å sitte på ja. Og komme seg ut i hagen og få hengt opp huska på enden av tørkestativet! Og huskene er framdeles gjeve! Selv for storebror noen ganger!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå