Gå til innhold

Forandringer i bevegelse..?


Anbefalte innlegg

Gjest eelis+guttespire
Skrevet

Den siste uka har jeg merket forandringer i bevegelsene til den lille i magen. Altså, det er liv inni der, men baby sparker ikke lenger, han bare hikker eller ruller rundt, liksom. Han beveger seg ikke like mye eller på samme måte som før. Jeg er 27 uker på vei i morgen. Er det noe å være bekymret for?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg har ikke kommet like langt som deg, men jordmoren min har snakket om at kvaliteten på bevegelsene kommer til å forandre seg om en stund pga at babyen har mindre plass i livmoren, mindre spark, og tregere/seigere bevegelser. Kanskje det er dette du nå opplever?

Gjest eelis+guttespire
Skrevet

Ja, det kan hende. Det kjennes ut som at han bare ruller rundt eller stryker på meg fra innsiden, så det kan jo stemme godt med at han har det litt trangt. Men særlig behagelig er det ikke, spesielt ikke når jeg spiser ;-)

Skrevet

Har det akkurat paa samme maate. Og legen sa til meg at saa lenge jeg forsatt kjenner liv daglig er det ikke noe aa uroe seg for. Babyen vokser seg större og faar mindre plass inne i magen!

 

Og JA! Det er ubehagelig naar jeg spiser - orker ikke saa mye for tiden

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...