Anonym bruker Skrevet 15. juli 2009 #1 Skrevet 15. juli 2009 Min datter på 3 1/2 år sier hun vil ha hull i ørene sånn som meg, min mor sier jeg fikk hull i ørene da jeg var baby.. Synes det er søtt, men vet ikke helt hva jeg synes om at så små barn får hull i ørene, det er jo vondt så er det fare for betennelser osv. Hva synes dere?
Anonym bruker Skrevet 15. juli 2009 #2 Skrevet 15. juli 2009 Det jeg tenker når jeg ser så små barn med hull i ørene er: "Hvorfor?". Dette må jo være noe foreldrene vil vise fram, en så liten unge har nok ikke noe særlig glede av å ha ørepynt.
Cat.68 Skrevet 15. juli 2009 #3 Skrevet 15. juli 2009 Jenta mi på 4 vil så inderlig gjerne ha hull i ørene og holder på å mase hull i hodet på meg. Likevel steiler jeg litt, synes det er for tidlig, men så mener noen at det beste måtte være å gjøre det nå da hun selv ønsker det, bare passe på at de skyter hull i begge ørene samtidlig, og de har jo et poeng. Meeeeeeeeeeeeeeeeeeen skeptisk enda, får se om jeg blir overtalt til slutt.
mamma2006og2007 Skrevet 15. juli 2009 #4 Skrevet 15. juli 2009 Min snart 3,5 åring fikk hull i ørene for en mnd siden. Hun kom hjem fra barnehagen en dag og fortalte at hun skulle ha hull i ørene, fordi noen av de store jentene hadde fått det. Da sa jeg bare at dèt får du ikke før du begynner på skolen! Men hun fortsatte å mase om det, og jeg tenkte at jeg kunne "utnytte" det litt.. Hun var veeeeldig glad i smokken sin og jeg kunne ikke skjønne hvordan vi skulle bli kvitt den.. Så jeg fortalte henne at hun skulle få hull i ørene da hun slutta med smokken. For da var hun stor jente! Vi snakket om det hver dag i nesten 4 uker, var hos frisøren å såg ut hvilke øredobler hun ønsket seg osv. Så en dag vi gikk forbi frisøren sa hun: "Skal jeg ikke få øredobler snart da, mamma??". Da var hun klar til å slutte med smokken sa hun. Jenta fikk hull i ørene, og vi reiste hjem og pakket inn smokken som nabo-bebin skulle få. Det gikk 4 dager før hun spurte etter smokken første gang! Og siden da har hun ikke nevnt den engang:) Så det var ikke jeg som presset min datter til å ta hull i ørene. De tok hull i begge ørene samtidig. Ellers hadde det vel bare blitt ett hull.. Hun gråt litt, men tror mye var pga at hun skvatt skikkelig. Vi har renset morgen og kveld i snart 5 uker nå. Ingen problemer.
mama05+09 Skrevet 15. juli 2009 #5 Skrevet 15. juli 2009 Datteren min fikk hull i ørene noen måneder før hun fylte 4 år. Da hadde hun mast i ukesvis. Hun gråt ikke i det hele tatt og var så stolt da da hun fikk se dem. Hun er like stolt og glad nå, flere måneder etterpå. Så joda, 3-4 åringer kan ha STOR glede av å få hull i ørene. Hun føler seg stor og flink og stolt og glad. Vi har renset dem hver dag i noen måneder og aldri hatt noe tull eller betennelse eller vondt.
Anonym bruker Skrevet 16. juli 2009 #6 Skrevet 16. juli 2009 det var en god ide det med smokken, min datter er såå glad i smokken sin og jeg sliter med å få henne til åkutte den ut, hun maaaser om å få hull i ørene.. En venninne av henne har akkurat fått hull i ørene og hun fikk øredebobber i bursdagsgave sammen med et smikke og hun vil sånn ha det.. Jeg synes ikke det er så pent med ørebdobber på så små barn, synes det er litt harry selv, så vet ikke helt, ganske usikker..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå