Anonym bruker Skrevet 13. juli 2009 #1 Skrevet 13. juli 2009 jeg er alenemor til 2. BF står ikke på noen papirer for han ville ikke ha noe med min første å gjøre. men nå som min nr 2 har kommet, vil han plutselig skrive seg på som BF. Vi vurderer også å flytte sammen for ungenes skyld. Det jeg lurer på da, er om jegfår noen stønad da? har ikke opparbeidet meg penger til å støtte meg slik, men mottok tryd da jeg var alene med min første.
Lykke X 4 Skrevet 13. juli 2009 #2 Skrevet 13. juli 2009 Hvis du flytter sammen med BF mister du alt av stønader som enslig forsørger.
Anonym bruker Skrevet 13. juli 2009 #3 Skrevet 13. juli 2009 Vær klar over at når far ikke står oppført, så mister du alle stønader, samme hvilken mann du flytter sammen med. Og du mister automatisk stønader for enslige forsørgere når du flytter sammen med far til barna, med en gang. Ellers finnes det ikke andre stønader, annet enn engangsstønad og barnetrygd. Og så kontantstøtte om du blir hjemmeværende med barna, eller har dagmamma i stedet for barnehage. Og bare for å ha sagt det; den der fyren hadde jeg ikke flyttet sammen med. Grunnen er at han ikke ville stå som far.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå