mer enn bare mor Skrevet 10. juli 2009 #1 Skrevet 10. juli 2009 regner med at det ikke bare er jeg som har denne problemstillingen nå i disse sommertider.. hva gjør dere?? jeg aner jo ikke når jeg kommer til å føde, og aner heller ikke hvilke "tegn" jeg skal kjenne etter (førstegangs).. syns det er så kjedelig å si nei til mannen- og så skjer det ingenting. men så er det også kjempekjedelig hvis det skulle skje noe, og så måtte ta taxi og ha en mann som lukter alkohol.. er bare snakk om "noen øl og så litt vin" men det har jo en tendens til å bli heller 6 øl og 6 glass vin i stedet for 2 øl og 1 glass vin,, hjelp?
Mammas lille venn heter Liam Skrevet 10. juli 2009 #2 Skrevet 10. juli 2009 Å ha en full mann med på fødselen er nok ikke så alrigth. Men tror nok jm har sett mye. Ikke unormalt å kose seg med noen øl og vin på sommeren. Og som du sier, en vat aldri når det skjer. Om han kan klare å styre seg selv til bare par øl eller vin, ville ikke jeg sagt noe på det. Når det nærmer seg fødsel, sånn som ca 4 dager før, ville jeg nok "nektet" mannen min å ta seg et glass.
AnLin *j07* med januargutt. Skrevet 10. juli 2009 #3 Skrevet 10. juli 2009 Vil bare si at en bekjent av meg hadde mannen sin på utdrikningslag på en annen del av landet da riene startet..4 uker før termin.. Så..alt kan skje så nærme. Ville ikke latt min mann drikke og feste så nære termin! (Mannen rakk fødselen akkurat, etter å ha hevet seg på et fly.. )
mamman til to gutter Skrevet 10. juli 2009 #4 Skrevet 10. juli 2009 Nesten alle venninnene mine har født før terminen. En hele 3uker før, et par andre ca 2uker før og jeg 10 dager før terminen. Jeg har også venninner som har født 1uke over terminen. Selvfølgelig er det kjedelig å ikke kunne ta seg en øl, men hvis det som du sier blir 6øl og 6glass vin, så ville jeg sagt nei (dvs samboeren min hadde skjønt av seg selv at det er dumt). Vi går i hvertfall 9mnd uten å smake alkohol, så da bør de kunne gå noen uker uten de også. Han får ta seg en lettøl, så får han smaken uten å bli full. Vil du ha med en full mann på fødselen? Vil han gå glipp av fødselen fordi han er full? Jeg syns svaret sier seg selv.
mer enn bare mor Skrevet 10. juli 2009 Forfatter #5 Skrevet 10. juli 2009 det endte med at han ble hjemme.. og ingen sure miner heller da - han skjønner jo godt at jeg syns det er litt ekkelt hvis han drikker og jeg skulle ha vært alene da fødselen startet... og uansett hvor lite/mye man drikker så er man jo ikke ved sine fulle 5 når man har alkohol i blodet, og kjøring er i alle fall aktuelt.. nå sies det jo at førstegangsfødende bruker lengre tid på fødselen, men det finnes jo alltid unntak.. og siden min mor har født før termin med alle sine, og min søster har også født før termin, (og alle vi har lik fysikk og sånn), så vil jeg helst ikke ta noen sjanser. men tusen takk for tilbakemelding alle sammen man blir alltid litt stressa når sånne situasjoner dukker opp.. og så vil man jo ikke vær kjip å nekte noen å ta seg et par øl heller..
Bøtteknott Skrevet 11. juli 2009 #6 Skrevet 11. juli 2009 Jeg og samboeren satt sent oppe en fredag for 2 uker siden, og 1 uke før termin. Gubben koste seg med vin, og det ble vel 4 glass utover sene kvelden. Og vannet gikk 06.30 morningen etter.. Han blåste en del ganger på alkometeret denne lørdagen.. He he.. Han var ganske stressa. Men vi skulle ikke inn til skjekk på sykehuset før kl 11, så det gikk fint med oss. Jeg også følte ikke jeg kunne nekte han, men det var heller aldri snakk om å reise langt bort og drikke seg under bordet heller. Så skjønner deg litt der.
terminijuli -fødeklar Skrevet 11. juli 2009 #7 Skrevet 11. juli 2009 Mannen min hadde sin "siste" tur ut med gutta i går, 19 dager før termin. Han er ikke den som drikker seg snydens på byen, men vi var enige om at det var hans siste sjanse til en bytur med alkohol før fødselen. Så heretter blir det alkoholfritt øl på han, noe han synes er helt greit. Og jeg synes det er veldig trygt å slippe å bekymre meg for om han er kjørbar når vi skal til sykehuset.
JIPPI:) nr 3 i 2010:) Skrevet 11. juli 2009 #8 Skrevet 11. juli 2009 Vi er begge to festglade mennesker - nyter alkohol med venner og bekjente når det er selskap go hyggelige anledninger. Men - når jeg går gravid og holder meg uten i laaaang tid - ja da forventer jeg faktisk max en øl på han når det nermer seg. dvs ca 3 uker før og til det hele er VELL overstått og ting begynner å falle i rutiner. Føler vi er enig i dette - aldri hørt noe "neggativt" fra han heller ang dette. Føles heldigvis veldig naturlig for oss Godt att han ble hjemme da:)
Gjest Skrevet 11. juli 2009 #9 Skrevet 11. juli 2009 Mannen min er på fest i dag, her er det enda litt over en mnd igjen, men han sa selv at han allievel ville ta det rolig og at dette var siste tur ut før lillegutt kommer. Personlig syntes jeg 3 uker før burde man holde seg:-)
MathildeC Skrevet 11. juli 2009 #10 Skrevet 11. juli 2009 Mannen min er kjempeglad i en øl eller tre (er engelsk, så det sier seg jo selv :-) ), og for min del skal han få lov til å nyte øl helt frem til termin. Han drikker seg ikke full, og vi bor to minutter unna sykehuset med bil, så jeg synes ikke det er noe kritisk om han har litt promille når noe skjer. Men jeg ville ikke ønsket at han skulle drikke nær termin (cirka to uker før) dersom han pleide å drikke seg snydens :-).
Vimsetrollet Skrevet 11. juli 2009 #11 Skrevet 11. juli 2009 Jeg sendte samboer på julebord 10 dager før termin sist. Var så sikker på jeg skulle gå 14 dager over termin. For sikkerhetsskyld lå jeg over hos mamma den natta da, og fikk samboer til å love at han ikke skulle bli like full somhan bruker (men det ble han selvfølgelig). 3 dager senere ble gutten vår født.. Så denne gangen blir det nok ikke fyllekalas 10 dager før termin, nei... Han bestemmer selvfølgelig selv, men tror både jeg og han synes det hadde vært fryktelig trist om han hadde gått glipp av fødselen!!
Kari K. med to søte små Skrevet 11. juli 2009 #12 Skrevet 11. juli 2009 Jeg syns det svaret sier seg selv jeg? Termindatoen er en ca dato. Alt mellom 14 dager før og 14 dager etterpå er helt normalt. Ungen kommer når den er klar, den følger ikke kalenderen..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå