84 mamma Skrevet 9. juli 2009 #1 Skrevet 9. juli 2009 Jeg er nå i uke 15, og har ennå ikke fått noen innkalling. Mener jeg snart bør få, siden det ikke er så lenge til jeg bør være på ultralyd...
♥ Vinterbarnet ♥ Skrevet 9. juli 2009 #2 Skrevet 9. juli 2009 hei. Det varierer nok fra sjukehus til sjukehus, og hvor raskt legen fikk sendt henvisningen. Jeg fikk min innkalling 3-4 uker før timen. Det vil nok dukke opp en innkalling i postkassa di ganske snart. Lykke til:-)
<3lovebaby<3 Skrevet 9. juli 2009 #3 Skrevet 9. juli 2009 Fikk innkallese 1.5 uker før timen. Legen min var treg med å sende inn henvisning! Hvis du er urolig for at det er noe krøll, så ring på sykehuset...du får oppgitt timen din der om de har fått henvisninga:) Det gjorde jeg og dagen etter kom brevet i posten! Lykke til
Lykkebabis! Skrevet 9. juli 2009 #4 Skrevet 9. juli 2009 Var på første legekontroll sist onsdag, og akkurat en uke etterpå fikk jeg innkalling fra Bærum Sykehus om at jeg har time 12. august. Veldig kjapt og flott timing her, så ros til både legen min og sykehuset får jeg vel bare si, ettersom det virker som alle ikke har det så greit:-)
Lillemor&Gutta Skrevet 9. juli 2009 #5 Skrevet 9. juli 2009 Var til legen i uke 9 og fikk innkallelsen uka etterpå.. meeen ikke time før uke 19. Det var en lang ventetid da jeg gledet meg enormt mye =)
Maisie Skrevet 9. juli 2009 #6 Skrevet 9. juli 2009 Var hos legen første gang i uke 5, og fikk innkallingen i uke 6. Skal heller ikke før i uke 19. Var på neste kontroll i uke 9, så jeg får ikke høre hjertelyd eller noe før UL, og synes det er så lenge å vente.
mednr5imagen Skrevet 9. juli 2009 #7 Skrevet 9. juli 2009 jeg er også i uke 15, og venter hver dag på innkallelse til time.. har ikke legetime før ut i August, så jeg håper iiinderlig jeg får en time i sommerferien.. Hvis ikke er det lenge å gå uten å få hørt hjertelyd og se at det er liv inni der..er så spent! selv om det er min 5
Turbomamma<3<3<3 Skrevet 9. juli 2009 #8 Skrevet 9. juli 2009 En måneds tid før UL har jeg fått hverfall. Kanskje du burde sjekke om legen har sendt inn?
stasimor0603 Skrevet 9. juli 2009 #9 Skrevet 9. juli 2009 hei hei. det var veldig rart jeg fikk min 2 mnd før, kanskje kunne lønnet seg ringe til den som skrevet gravidkortet ditt, pga det er de som skal sende papirer til sykehuset. klem
84 mamma Skrevet 9. juli 2009 Forfatter #10 Skrevet 9. juli 2009 Takk for mange svar. Jeg vet at papirene er sendt. Da jeg var hos legen på den andre kontrollen spurde jeg, og han sa at de var sendt. Skal til legen i neste uke, så viss jeg ikke har hørt noe til da, så skal legen kontakte de igjen... Men går runst å håper på å få innkallelse snart. Legen antydet at jeg skulle på ultralyd den første uken i august. Så skulle vel snart fått det svaret... men men, får smøre meg med tålmodighet ; )
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå