Anonym bruker Skrevet 8. juli 2009 #1 Skrevet 8. juli 2009 En jeg kjenner, som jeg vet får dagpenger, er i full jobb. Han var en måned i Brasil i vinter (og mottok dagpenger) , og skal nå snart 2 uker til syden. Bør jeg melde fra til NAV, eller bør de finne ut av slike ting selv?
Anonym bruker Skrevet 8. juli 2009 #2 Skrevet 8. juli 2009 Selvfølgelig bør du si fra. Klart NAV burde klare å nøste opp i slikt selv, men de er jo likefullt avhengige av tips for å vite hvor de skal starte. Var en artikkel om det i forrige internmagasin (jobber i NAV) og det er myyyyye penger som går ut til folk som ikke har rett på dem altså...
Anonym bruker Skrevet 8. juli 2009 #4 Skrevet 8. juli 2009 Meld fra! Er ikke rett at han skal gjøre sånt!!!
Anonym bruker Skrevet 8. juli 2009 #5 Skrevet 8. juli 2009 Jeg mener at man helt klart bør melde fra,. Du kan tipse anonymt. Det er jo blandt annet dine skattepenger denne personen godter seg med:(
Anonym bruker Skrevet 8. juli 2009 #7 Skrevet 8. juli 2009 Enig med de fleste her. Du bør gjøre det ja.
Anonym bruker Skrevet 8. juli 2009 #8 Skrevet 8. juli 2009 Du MÅ melde fra. Det er faktisk din plikt. Du kan tipse anonymt. NAV er interessert uansett hvordan de får vite det. Tanken du skal ha i hodet, er hvilke penger er det han bruker? Sine egne eller skattepengene som skal komme de som virkelig trenger det tilgode. Her er det vel begge deler. Det betyr at fellespotten blir mindre pga en som ikke trenger det, men bare har lyst på ekstra penger.
Anonym bruker Skrevet 8. juli 2009 #9 Skrevet 8. juli 2009 Selvfølgelig skal du melde fra. Så mye hun tøyer systemet er det rart hun ikke har blit ferska uansett.
Gjest amandine Skrevet 8. juli 2009 #10 Skrevet 8. juli 2009 Meld fra! Det er det eneste rette, men gjør det anonymt hvis du synes det er ubehagelig(og det synes du vel, tenker jeg, ellers hadde du sikkert ikke nølt, engang).
Anonym bruker Skrevet 8. juli 2009 #11 Skrevet 8. juli 2009 Jeg syns ikke at man automatisk skal melde fra i alle tilfeller, men her synes det å være klart at vedkommende ikke gjør det for å holde hodet over vannet akkurat. Han bruker det jo til å velte seg i luksus. Det blir feil for meg hvertfall.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå