karamell mamma Skrevet 6. juli 2009 #1 Skrevet 6. juli 2009 Jeg bruker medusa brystskjold, fordi jeg har vært veldig sår og hatt infeksjon. Nå vil ikke den lille ta puppen uten brystskjoldet. Han er 6 uker og jeg delammer. Han får ca.3 måltider morsmelkerstatning om dagen. Er redd for å miste melken min ettersom jeg bruker brystskjold.
4-barnsmamma :-) Skrevet 6. juli 2009 #2 Skrevet 6. juli 2009 For min del (jeg fullammet riktignok) fikk jeg ikke mindre melk av å bruke skjold. det tok uker å avvenne barna med skjold, prøvde alle tider på døgnet, i alle tenkelige situasjoner (sulten baby/trøtt, sint, glad etc) og prøvde å la de suge først litt på skjoldet til melka kom skikkelig, og så prøve å ta henne vekk, ta av skjoldet og putte henne på puppen. Til slutt funket det... Jeg brukte skjold helt fra jeg var på sykehuset og utover.Man må liksom bare prøve og streve, for meg gikk det emd mange kvelder med tårer og null håp, tenkte at da får jeg bare amme MED resten av tiden, men det ordnet seg. Dette ble vel litt rotete men... LYKKE TIL!
Mikitussa Skrevet 6. juli 2009 #3 Skrevet 6. juli 2009 Jeg fullammet med brystskjold til minstejenta var nesten 3 måneder. Hadde nok av melk hele tiden. Jeg prøvde stadig å ta bort skjoldet, men først etter nesten 3 måneder gikk det.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå