Kari K. med to søte små Skrevet 3. juli 2009 #2 Skrevet 3. juli 2009 Mener og huske at det er fra uke 24(?).
Kari K. med to søte små Skrevet 3. juli 2009 #3 Skrevet 3. juli 2009 Men har du kjent daglig liv helt fra uke 15, og plutselig ikke kjenner noe en dag i uke 20, ville jeg ha tatt kontakt med føden. Det et du som kjenner kroppen og barnet ditt best.
søte lille:) Skrevet 3. juli 2009 Forfatter #4 Skrevet 3. juli 2009 Joda,jeg har kjent daglig spark(tror jeg) siden kanskje uke 15.Bare syntes de er litt uregelmessige,noen ganger veldig svakt slik at jeg er usikker på om det fakstisk er spark/ bevegelser og andre ganger er jeg ikke i tvil. Er bare det at det er så mange som spør meg "ja nå kjenner du vel masse spark" også føler jeg ikke at jeg kjenner SÅ masse!! Og da blir man jo litt usikker.Itilleg lå jenta i fosterstilling når jeg var på ordinær UL(jordmor sa det var normalt ,altså) og hun bevegde seg litt,jespet,og sudge på totten,men dum som jeg er tenkte jeg at hun kanskje ikke hadde det helt bra og kankje hun ikke var helt frisk.. Hadde bare sett for meg litt mere rabalder inni der nå?!!
Gjest eelis+guttespire Skrevet 3. juli 2009 #5 Skrevet 3. juli 2009 Hvor langt er du på vei da? Må huske på at ikke alle babyer er like. Kanskje din baby bare er en litt rolig type :-)
Snow78 Skrevet 3. juli 2009 #6 Skrevet 3. juli 2009 Tror det er uke 24 ja, før den tid så kan det være veldig varierende for når du kjenner liv. For flere kan det gå mange dager uten at man kjenner liv til tross for at man er rundt uke 20. Men er du bekymret, ta kontakt med lege, det er bedre enn å bare lure
Isadoramamma Skrevet 3. juli 2009 #7 Skrevet 3. juli 2009 Med min første var det veldig rolig i magen, men andremann var det full fres nesten hele tiden, og nå med tredje i ca uke 16 har jeg ikke kjent noe ennå.. Det kan være veldig forskjellig:-) Men dette med regelmessighet er vikteig. Hvis det plutselig blir store forandringer, eller lang tid uten at man kjenner noe kan det være lurt å snakke med lege eller jordmor.
søte lille:) Skrevet 4. juli 2009 Forfatter #8 Skrevet 4. juli 2009 Jeg prøvde å nevne det for JM igår men følte at hun ikke tok meg på alvor og bare fnøs av det..Og det er litt slik jeg føler hvis jeg tar opp noe med lege el JM så fnyser de bare av det og sier at det er sikkert helt fint og det er normalt osv.. Men hørte jo hjertelyd når jeg var hos jordmor ,så det er sikkert ingenting,man blir bare litt urolig noen ganger:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå