Anonym bruker Skrevet 1. juli 2009 #1 Skrevet 1. juli 2009 har funnet ut at vi har felles ansvar. har dette noe å si for samværet? har han mere rettigheter da?
oslojente80 Mina f 07.09.06 Skrevet 1. juli 2009 #2 Skrevet 1. juli 2009 Felles foreldreansvar vil si at du ikke kan ordne pass alene uten å ha med en fullmakt av pappaen, info av bhg/skole, være med på å bestemme hvilken skole/bhg.. Kommer ikke på mer i farten..
Anonym bruker Skrevet 1. juli 2009 #3 Skrevet 1. juli 2009 Ved full foreldre rett kan du bl.annet flytte med barnet ut av landet uten at far samtykker. Du kan bytte navn på barnet, skaffe pass også videre uten at far må skrive under. Du er den eneste som kan hente inn opplysninger fra skole og annet hvis far ikke har foreldreansvar. Far har fortsatt rett å samvær.
Anonym bruker Skrevet 1. juli 2009 #4 Skrevet 1. juli 2009 men har han rett på MER samvær enn om jeg hadde hatt eneansvar?
Anonym bruker Skrevet 1. juli 2009 #5 Skrevet 1. juli 2009 Det har ingenting å si for samværet. Ingen flere rettigheter enn ellers her. Foreldreansvar er et juridisk begrep og har ingenting med det daglige og de små avgjørelsene å gjøre. Det har med de store avgjørelsene å gjøre, som anskaffelse av pass, flytting ut av landet med barnet, innmelding i trossamfunn, navnebestemmelse på barnet osv. Dette må begge være med å godkjenne ved felles foreldreansvar. Uavhengig av foreldreansvar eller ikke, så har en rett til informasjon om barnet.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå