Anonym bruker Skrevet 30. juni 2009 #1 Skrevet 30. juni 2009 Jeg husker en gang. Jeg var fjorten år. Ung, umoden, uansvarlig og fryktelig usikker. Jeg var dødsforelsket. Som i et "lykketreff" fikk jeg og venninna mi sitte på en tur i bilen til han jeg var forelsket i. 20 år, tøff, populær, uopnåelig. Jeg, venninna mi, drømmegutten og to av hans kompiser. Vi er ute å kjører. Plutselig begynner han å tøffe seg. Gasser på, vi er godt over fartsgrensen, gasser på mer, alle de andre i bilen ler, jeg er redd. Jeg kniper meg i låret, håper han senker farten snart, speedometeret er oppe i 220. Jeg er nesten på gråten, men ville ikke drømt om å si fra, jeg sitter jo på med HAN. Jeg later som om jeg syns det er kjempetøft, vil ikke være ukul. Det gikk heldigvis bra, jeg sitter her i dag, 12 år etter. Fortjener jeg egentlig å være død? Har dere aldri gjort noe dumt?
Mrs.HvorErNøkleneMine? Skrevet 30. juni 2009 #2 Skrevet 30. juni 2009 Ingen fortjener å dø vel! Alle gjør noe dumt opp gjennom livet. Du kan ta din erfaring å bruke den videre i livet. Kansje vil du være ekstra nøye på å lære barna dine å tørre å si ifra?
Anonym bruker Skrevet 30. juni 2009 #3 Skrevet 30. juni 2009 Om du satte deg inn i en bil med en sjåfør påvirket av alkohol, aksepterte du risikoen for å miste livet i det sekundet du lukket døren. Så enkelt er det bare. Det er et sjansespill, og de fleste er heldige. Jeg har gjort mye dumt og vært heldig hver gang til nå. Jeg har nå andre som er avhengig av meg og en del i det kollektive ansvaret som vi alle bærer. Av den grunn aksepterer jeg ikke lengre slike risiki, og gjør det som står i min makt for å unngå dem. Det handler om å bli voksen på et tidspunkt.
Anonym bruker Skrevet 30. juni 2009 #4 Skrevet 30. juni 2009 Du var 14 år, og ingen voksen kvinne i 20-30 åra. Jeg hadde sagt ifra selv, og gjorde det. Hadde jeg forårsaket et annet mennseke død fordi jeg var uansvarlig så hadde jeg ikke ønsket å leve lenger, om jeg ikke hadde barn som trengte meg enda. En må kunne skille mellom tenåringer og voksne ansverlige mennesker som er istand til å se konsekvensene av egne handlinger, selv om de har drukket.
Anonym bruker Skrevet 30. juni 2009 #6 Skrevet 30. juni 2009 Jeg snakker generellt. Rus blir ofte brukt som en forklaring på dumme ting voksne gjør t.d. fyllekjøring. Jeg har selv mistet en bror som kjørte i fylla, og det jeg er utrolig glad for er at han bare tok med seg selv i døden. Jeg håper bare at du HI, og alle oss andre, lærer jentene våre å si stop.
røyafrafrøya Skrevet 30. juni 2009 #7 Skrevet 30. juni 2009 Nei, selvfølgelig fortjente du ikke å dø! Du var ung og usikker og redd for å si fra. Du lærte av erfaringen og har sikkert ikke gjort det samme igjen. Vi gjør jo alle feil i livet, å prøve å lære av dem er det eneste vi kan gjøre.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå