Gå til innhold

Dokumentasjon på eneansvar


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg må skaffe pass til småen på fem og jeg har foreldreansvar alene. Det står på politiet sine sider på nettet at jeg må dokumentere at jeg har foreldreansvar alene. Hva er det egentlig jeg må ta med av dokumentasjon for at det skal være gyldig?

 

Det er ikke mulig/aktuelt å ta med faren siden han har reist til utlandet for noen måneder...

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Sist jeg var der sjekket de opp på datan, Slik jeg fant ut at min mann ikke hadde foreldreansvar for vår elsdte av en eller annen grunn hehe.

 

Nå er vi separert og jeg har aleneansvar for begge (han har skrevet ansvaret over på meg.)Netopp fordi det er vanskelig ved sånne ting som pass siden han ikke bor i norge lengre.

 

Og da fikk jeg bare tilsendt noen rotete papirer. Ikke et skjema eller noe. Så kontakt politistasjonen å hør.

Skrevet

samme her, de har det i registrene sine på passkontoret, så du trenger ikke ha med noe. Jeg hadde det, fra NAV, men trengte ikke vise det engang.

Skrevet

De ser det på data. De har full tilgang til folkeregisteret selv. Og det er faktisk ikke noe annet sted enn folkeregisteret som kan vise dette. Du får ikke et eget papir hvor det står at du har foreldreansvaret alene. Jeg har tidligere leita etter dette, men ingen vet hvor en får dette;)

Skrevet

Om du ringer folkeregisteret kan de sende en skriftlig dokumentasjon på at du har foreldreansvaret alene. Det finnes ikke noe skjema for det ennå, men de lager et skriv på forespørsel

Skrevet

Du kan få en dokumentasjon fra folkeregisteret. Det fikk jeg da jeg skulle ha pass til barna.

Skrevet

Jeg fikk en dokumentasjon på dette på likningskontoret..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...