Anonym bruker Skrevet 20. juni 2009 #1 Skrevet 20. juni 2009 hvorfor er det sånn at mange som går over tiden blir satt i gang uten at dem har gått ut tiden? altså før de to ukene har gått? og hvorfor blir noen satt i gang før termin også, uten at det er noe galt med barnet eller moren? venninna mi ble satt i gang over en uke før termin og siste spørsmål, hehe... nå er jeg 38 uker på vei og skal til JM på mandag.. er det samme kontroll som alltid eller gjør hun noe nytt nå siden at jeg har kommet såpass langt? håper dere vil svare meg:) som dere sikkert skjønner er jeg førstegangs og totalt uvitende..
Gjest Skrevet 20. juni 2009 #2 Skrevet 20. juni 2009 Det kan være 100 forskjellige grunner til det. -Mor er sliten -Baby sliter -Morkaka er dårlig -Babyen er stor -Mors bekken er lite osv. osv. Det er samme kontroll som alltid
Anonym bruker Skrevet 20. juni 2009 #3 Skrevet 20. juni 2009 Man kan bli satt igang tidligere hvis man ser det som best for barnet eller moren, eventuelt begge at fødselen kommer.
Anonym bruker Skrevet 20. juni 2009 #4 Skrevet 20. juni 2009 er bare det at hun venninna mi var bare sliten og lei.. og ble satt i gang pga av det!! betyr det at jeg kan si til jordmor at jeg er kjempe sliten og har mye vondt og mulig bli satt i gang da?? har mye vondt altså, føler bekkenet mitt svikter snart (har hatt plager med bekkenet i maaange mnd'er) og får nærmest ikke sove lenger pga av at jeg har vondt i magen.. men det er jo normalt i et svangerskap da, så ikke skal jeg klage for jeg har jo trossalt gull i magen:) takk forresten:)
Gjest Skrevet 20. juni 2009 #5 Skrevet 20. juni 2009 Ja, hvis mor er fryktelig sliten og/eller har mye vondt kan de vurdere om de setter i gang fødsel. De vil da vurdere om barnet vil ha vondt av å komme ut tidligere enn den skal. Det er nok å foretrekke å gå til barnet kommer av seg selv (innenfor rimelighetens grenser)
Anonym bruker Skrevet 20. juni 2009 #6 Skrevet 20. juni 2009 jaja.. skjønner det da:) nå har jeg en baby på ca 3,6 kg i magen ( i følge legen ) babyen kommer til å veie rundt 4 kg når hun blir født!! åå.. jeg er bare så utrolig spent.. Alt er klart for at lille vesla skal komme.. skulle ønske hun var like klar som meg
Anonym bruker Skrevet 20. juni 2009 #7 Skrevet 20. juni 2009 Jeg ble satt i gang 1 uke over termin fordi det begynte å minke på fostervannet, og det var ingen tegn på at fødselen kom til å starte av seg selv i nærmeste framtid, dvs jeg var ikke moden. Derfor mente de det var like greit å bare sette igang.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå