Gjest Skrevet 20. juni 2009 #1 Skrevet 20. juni 2009 Noken som har vaska kle frå nøstebarn i maskin, uten at det ahr gått galt? I såfall, kva program fungerar det på? Er i grunn for feig til å prøve sjølv, men kaldvask (ullprogram), 30grader uten/lite sentrifugerin må kanskje funke? Hadde vore så greit å kunne maskinvaske av og til...^^
Collette Skrevet 20. juni 2009 #2 Skrevet 20. juni 2009 Ja, det har jeg gjort og det gikk veldig fint. Bruker det vaskemiddelet de selger på Nøstebarn.
Gjest Skrevet 20. juni 2009 #3 Skrevet 20. juni 2009 Kva var vaskemaskina innstilt på då? Og trur du det funkar med milo?
Trollemor og snuppa! Skrevet 20. juni 2009 #4 Skrevet 20. juni 2009 Hvis du bruker Milo fjerner du mye av det som er positivt med nøstebarnproduktene.. Men det funker sikkert.. ) Jeg har vasket ullklær fra nøstebarn, men da har jeg kjørt på kort ullvaskprogram, 30 grader, og vi har skånetrommel..
erteposen + 4 Skrevet 20. juni 2009 #5 Skrevet 20. juni 2009 Jeg har vasket de med vaskemiddel fra nøstebarn på ullvaskprogram, uten trommel. En gang brukte vi skåntrommel og milo, og da ble klærne tovet på en måte. Tror kanskje såpen i milo reagerer med lanolinen og det blir en form for såpe - men aner ikke.
Gjest VerdensHeldigsteMamma Skrevet 20. juni 2009 #6 Skrevet 20. juni 2009 Jeg må innrømme at jeg bruker vaskemaskina på Nøstbarn-klærne når jeg ikke orker å vaske for hånd. Det går helt fint så lenge jeg kjører dem på 30 graders håndvask-program UTEN sentrifugering. Egentlig er det jo bare tull å sentrifugere ullklærne fra Nøstebarn, de tørker jo så fort likevel. Obs: bruker ullshampo ved maskinvask i stedet for Milo.
Gjest Skrevet 20. juni 2009 #7 Skrevet 20. juni 2009 Tuuuusen takk for svar!!! Då skal eg nok invistere i det vaskemiddelet neste gang eg bestiller noke frå nøstebarn;) Så slippe eg kanskje unna nokre handvask...lat som eg er:P
du og jeg og vi to Skrevet 20. juni 2009 #8 Skrevet 20. juni 2009 Her fungerer det fint med en maskinvask i blant, men jeg har også hørt om maskiner som har ødelagt klærne - så prøv deg frem litt. Kommer an p maskinen, men har du et bra ullprogram er min erfaring at det går fint;)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå