★tøysekroppen&prinsene★ Skrevet 18. juni 2009 #1 Skrevet 18. juni 2009 skal ta dette morgen og kveld men skal det tas til samme tid hver dag eller når det passer greit liksom?? var så yakki det som kommer ut igjen og med tanke på sex(noe man ikke alltid vet hvilke kl slett det skjer på) så hadde det jo vært greit om en kunne putte raketten oppi der etter sex.... hmmm.. noe med erfaringer her??og en anne ting skal man vaske ut rester før amn sitter i ny eller skal alt det der gause bare vær der?(
Gledermeg=) Skrevet 18. juni 2009 #2 Skrevet 18. juni 2009 Hei Jeg spurte på Kl Hausken om det var viktig å sette cyclogesten på samme tid. Da svarte hun at det ikke var viktig, bare det ble gjort en gang om morgen og en gang om kvelden (i mitt tilfelle hvertfall). Jeg syns det er best å gjøre det når jeg ligger, ellers så føler jeg bare det skal gli rett ut gjenn (hehe),,, men det gjør nok ikke det da=) Ellers så lurer jeg egentlig på de andre spørsmålene selv =)
MK73 Skrevet 18. juni 2009 #3 Skrevet 18. juni 2009 Poenget er å gi kroppen jevnest mulig tilskudd av progesteron, så ideellt sett bør det gå 12 timer mellom hver stikkpille. Men om det blir pluss/minus en time eller to så er det ingen krise. Du skal ikke vaske ut restene, det som kroppen ikke absorberer kommer ut av seg selv. Generelt sett så er det ikke nødvendigvis så lurt å drive å vaske inne i skjeden, da kan man rote til den naturlige bakteriebalansen vi har. Å vaske på utsiden er jo noe ganske annet :-) Etter å ha tatt Cyclogest så ble i alle fall jeg anbefalt å ligge i ro en liten halvtimes tid. Jeg tar dem en halvtime før jeg står opp om morgenen, og så benytter jeg anledningen til en halvtime i senga eller på sofaen om kvelden (og av og til kan de være upraktisk, men da tar jeg stikkpillen litt før eller senere, eller ligger litt kortere tid).
★tøysekroppen&prinsene★ Skrevet 18. juni 2009 Forfatter #4 Skrevet 18. juni 2009 TAKKER FOR SVAR!!))))) får bare gå rundt med sement i undikken eg då hahahaha:))
b77h Skrevet 18. juni 2009 #5 Skrevet 18. juni 2009 ja, det er ikke så lekkert ;-) men går jo helt greit for en periode da. Jeg tok de hver kveld rett før jeg la meg til å sove - da fikk iallefal kvaldsdosen virke hele natten. Om morgenen var jeg ikke så flink med å ligge ned etterpå, så det kom ofte mye ut da. Men et truseinnlegg gjør god nytte ;-) Angående sex så verken fristet det etter uthenting/innsetting, og er jo anbefalt å holde seg unna det i 1-2 uker etterpå.
★tøysekroppen&prinsene★ Skrevet 18. juni 2009 Forfatter #6 Skrevet 18. juni 2009 JA enig der med det du sier at sex ikke fristet etter uttak.. men tenker litt at man kan jo ha sex på andre måter uten å putte ting inn der men det blir alikevel litt ekkelt selv om man gjør andre ting for jeg syns det luktet litt rart:(((? men kommer nok til å avstå fra samleie (tror jeg) til vi evt får positiv test..men orgasme øker jo igjen blod gjennomstrømmningen til livmoren som igjen er bra! så noe sex må man få unne seg på 2 uker..litt lenge å avstå hehehe:))rart me det..når man ikke bør ha det så vil man ihvertfall ha det!!!)))
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå