MammaTilTre*augustbaby* Skrevet 17. juni 2009 #1 Skrevet 17. juni 2009 Mistet litt kontrollen under sengekosen forrige uke og det ble gjort uten prevensjon. Vi kjøpte angrepille dagen etter men pga av amming kunne eg ikke ta den før morgenen etter.... Gikk ca 30 timer fra det skjedde til eg tok den..... Var midt i eggløsningen og tror eg.... Har ikke planer om flere unger, men har ikke fått starta på skikkelig prevensjon enda pga amminga.... Er så nervøs..... :/
Let's hear it for the boys! Skrevet 17. juni 2009 #2 Skrevet 17. juni 2009 Den er ikke veldig sikker. Jeg tok angrepille dagen etter ubeskyttet sex, og er nå 11 uker på vei. Det samme skjedde med en venninne i fjor.
camillaj81 Skrevet 17. juni 2009 #3 Skrevet 17. juni 2009 Jeg tok den for mange år siden og da gikk det fint. Skal være like sikker som annen prevansjon, men det er jo ikke all prevansjon som virker til tider alltid.
MammaTilTre*augustbaby* Skrevet 17. juni 2009 Forfatter #4 Skrevet 17. juni 2009 Huffda.... får håpe eg er blandt de som er heldige da! Passer virkelig ikke med enda en nå.... og liker ikke tanken på abort.....
Gjest Skrevet 17. juni 2009 #5 Skrevet 17. juni 2009 Stod det ikke på pakken da? Fant dette: "Angrepiller har en dårligere sikkerhet sammenlignet med p-piller og kondom. Den virker i mellom 85 og 95 prosent av tilfellene, mens p-piller er 99,9 prosent effektivt." Jo lenger man veter med å ta en angrepille, jo mer usikker blir den, så med 30 timer over, så vil jeg tippe den er ca 90% sikker.
Nr. 5? Skrevet 17. juni 2009 #6 Skrevet 17. juni 2009 angrepillen har virket på meg tidligere, men har blitt gravid med p-piller. tror dette er veldig individuelt. Lykke til uansett og håper det går din vei
¤Jegblirmammaigjen¤ Skrevet 18. juni 2009 #7 Skrevet 18. juni 2009 Veel....jeg tok angrepille bare noen timer etter det ubeskyttede samleiet, og idag er jeg 7+6:)
meg & to små vampyrer Skrevet 18. juni 2009 #8 Skrevet 18. juni 2009 Men du HI, det er en del prevensjonsmidler du kan bruke selv om du ammer. Snakk med legen din (om angrepilla virka altså) og få tak i noe som du kan bruke mens du ammer. Så slipper du mer av det her.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå