partyoffive Skrevet 16. juni 2009 #2 Skrevet 16. juni 2009 Sikkert en helt sunn og fantasktisk jente, men hva sier HS? Er de bekymret? Har hort om opp til 15-16 mnd. men aldri hort om noen som 'venter' lengre enn det. Men, det er sikkert ikke noe unormalt av den grunn.
giggsi Skrevet 16. juni 2009 Forfatter #3 Skrevet 16. juni 2009 Hun er 13 uker prematur,så korrigert er hun 17 mnd. Vi er under oppfølging hos fysioterapaut. Alt ser normalt ut,og jeg forventet ikke at hun skulle gå før hun var 2,så jeg tar det med knusende ro. Da jeg fikk henne var jeg jo redd hun aldri ville krype en gang. Grunnen til at jeg spør er at jeg lurer på om det er noen termin fødte på 20 mnd som ikke går. Jeg traff ei mor med ei på 19 mnd som heller ikke gikk,og lurer på om det er vanligere enn jeg har trodd.
Gothic Skrevet 16. juni 2009 #4 Skrevet 16. juni 2009 Er det en god del som ikke går før de er halvannet år! Mener å huske fra eldstemann at 18 mnd var på en måte "grensen" for når man vurderer ekstra tiltak. Eldste her slapp seg da han var 18 mnd, lillemann er nå 17 mnd og går kun noen få skritt uten å holde seg. Jeg er ikke bekymret, han går når han blir trygg nok.
Sylteflesk Skrevet 16. juni 2009 #5 Skrevet 16. juni 2009 Min jente gikk sine første par skritt da hun var 18-19 mnd, og begynte ikke å gå ordentlig før hun var ca 21 mnd. Men hun var heller ikke født til termin da, ble født i uke 34. Vi var ikke bekymret, og helsestasjonen tok det fullstendig med ro.
Gjest ✿biss med twins✿ Skrevet 16. juni 2009 #6 Skrevet 16. juni 2009 Minsta mi gikk ikke før hun var 2 år og 3,5 mnd, men det skrev jeg jo sist;) Gjennomsnittet på normalt fullbårne barn er 15 mnd! Jeg kjenner to som ikke gikk før de var 2 år, friske og fullbårne barn. Fysio pleier ikke bli kontaktet før 18 mnd..dersom barnet ikke går. Jenta di blir vel en racer på krabbingen, sånn som min var:-)
giggsi Skrevet 17. juni 2009 Forfatter #7 Skrevet 17. juni 2009 Hun har fart på krabbingen ja. Folk ler av henne. Full fart ,mens hun gjør seg litt til. Alt er morsomt.
Ranveig R Skrevet 17. juni 2009 #8 Skrevet 17. juni 2009 Jenta vår begynte å gå då ho var 19 mnd (eit par-tre veker sidan). Ved 12 mnd blei ho undersøkt pga treg motorikk (kunne ikkje krabbe/stå på alle fire/sette seg opp/reise seg på 1-årskontrollen), og det vart utelukka muskelsjukdom og hjerneskade. Ho fekk legen sin velsignelse til å ta det motoriske i sitt eige tempo. Foreldra til mitt ekstrempremature fadderbarn fekk beskjed om at dei ikkje skulle forvente at han "tok igjen" jevnaldrende ungar før han er fire år, noko slikt dei har sagt til deg og?
flinke jenta mi!!! Skrevet 17. juni 2009 #9 Skrevet 17. juni 2009 Jenta mi er 18 mnd og går heller ikke
Kose-KU Skrevet 17. juni 2009 #10 Skrevet 17. juni 2009 Jenta mi var nesten 22 mnd før hun kunne gå uten å holde meg i hånda. Hun er født på termindatoen. Nå er hun 2,5 år og løper og danser
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå