Gå til innhold

Legger der på dere under amming, eller går dere ned i vekt??


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei!

2 uker etter fødselen veide jeg det samme som før jeg ble gravid, og har veid det samme siden.

Men jeg ammer, gutten min er veldig glups, veier 7,5 kg. og er bare 3 mnd.! Jeg spiser og spiser og har en enorm matlyst, men spiser lite usunt. Litt nøtter blir det, men prøver å spise mye sunt også, og er jo konstant bevelgelse føler jeg...

Får man en slags fettreserve i kroppen når man ammer?? At kroppen sparer litt på fettet for å lage melk??

Eller er det motsatt, at folk går ned i vekt og bare jeg som tydeligvis spiser for mye...??!

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg har spist som en hest etter at sønnen min på 5 mnd ble født, og aldri vært så tynn som nå. Så for meg er amming rene fettsugingen! Har også en stor god gutt med god apetitt ;-)

Skrevet

Personlig var jeg tyngre på slutten av amminga enn i uke 40... La på meg 7kg i graviditeten (altså =null når baby var ute) og 12 etterpå. Det viste seg at jeg hadde fått en smell i stoffskiftet.

 

Om du er tilbake til din før-vekt, hva er egentlig problemet?

Skrevet

Det er vel helt individuelt.

Jeg gikk jo ned endel kilo etter fødsel, men siden har jeg holdt meg stabil. Jeg spiser sunt og går lang tur med hunden hver dag, men jeg er jo mye mer sulten enn før, og spiser derfor mer.

Nå la ikke jeg på meg så veldig i svangerskapet, og er slank fra før, så jeg er ikke tykk på noen måte, men har selvsagt noen kilo mer enn vanlig. Men jeg vil ikke gå inn for å slanke dem vekk så lenge jeg ammer, er redd for giftstoffer som går over i melka, og for å miste melka. Så da venter jeg til jeg er ferdig med amming, hvertfall fullammingen.

Skrevet

Expat!

Hva måtte du gjøre med stoffskiftet ditt? Måtte du ta noe medisin eller noe?

Mistenker at jeg har ubalanse i stofskiftet, venter på blodprøvesvar.

Fullammer, spiser sunt og er i aktivitet hele tiden. Likevel fyker jeg opp i vekt etter fødselen. Helt utrolig, noe galt må det være.

Skrevet

Jeg ville sagt at du spiser akkurat passe. Det beste må jo være at vekten er stabil? Mhp miljøgifter som ligger lagret i fedtvevet så er jo ikke en rask vektnedgang å anbefale.

 

Jeg har også hatt økt matlyst begge ganger, har fint gitt etter for den. Vekten har vært stabil. Ammende har et økt kalloribehov.

 

Kunsten er å gå tilbake igjen til vanlige mengder når man er ferdig med ammingen.... Forrige gang gikk jeg opp etter amming :-/

Skrevet

Jeg må ta en bitteliten tablett med kunstig tyroksin hver dag. Greit nok. Deilig at huden ikke er så tørr lenger!

 

Det er forresten utrolig viktig å bli fulgt opp i senere svsk med slikt ellers kan det skade barnet! Jeg hadde et kontrollert stoffskifte med aller minste dose, nå som barnet "spiser opp" litt av det må jeg øke dosen.

Skrevet

Har ikke forandret vekta et gram omtrent siden jeg kom fra sh (15 mnd) ammer fremdeles.

Skrevet

Jeg har født og ammet to ganger. La på meg 13-14 kg begge gangene. Var tilbake på min vanlige vekt bare dager etter begge fødslene.

 

Da jeg ammet førstemann, ble jeg nokså tynn. Dvs litt tynnere enn jeg vanligvis er (3-4 kg). Men trente ganske mye i tillegg til amming. Gikk opp disse kg igjen da jeg sluttet å amme (da var babyen 10 mnd gammel).

 

Har nå en baby på 4 mnd som fullammes. Vekten er nøyaktig lik som noen dager etter fødselen. Denne gangen har jeg ikke tid til mye trening ved siden av, så har kanskje noe å si på at vekten står stille. Jeg er likevel veldig fornøyd med at jeg ikke veier mer, med tanke på alt jeg putter i munnen! Burde vært lubben, noe jeg ikke er;-) Sånn sett er amming den ultimate slankemetoden.

Skrevet

Jeg gikk veldig fort ned i vekt, 3 mnd etter fødsel veide jeg mindre enn før jeg ble gravid. Jeg veide meg jevnlig på en vekt som leser av både muskelmasse, fett og væske på hele kroppen, og jeg mistet stort sett muskelmasse:( menmen.

Nå er han 11 mnd og jeg ammer fortsatt mye, men vekten har heldigvis sluttet å gå ned. Jeg opplever ikke at kroppen min sparer på fettet, men jeg spiser utrolig mye.

Skrevet

Gikk ned 16 kilo de første to mnd etter fødselen. Siden da har vekta bare stagnert og kroppen har bestemt seg for å tviholde på de 7 kiloene som enda står igjen. Nå er det 3,5 mnd siden fødselen. Fullammer. For meg er amming hvertfall ikke slankekur, nei!

Skrevet

La på meg 16 kg under graviditeten, og har nå - to uker etter fødselen, gått ned 10 kg... Spiser som før. Håper å komme tilbake til vekten jeg hadde før graviditeten. Tror dette med vekt er svært individuelt!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...