Tryne_ nr.3 på vei Skrevet 15. juni 2009 #1 Skrevet 15. juni 2009 Det sies at man ikke kan se kjønn før senere i svangerskapet. legen sier at alle ser ut som gutter på denne tiden. På UL har både jeg og en vennine sett en skikkelig tut der nede rundt uke 12 denne gangen. Lurer derfor på om noen har erfaring med at det faktisk er mulig å se kjønn så tidlig?? Noen som har sett "understellet" så tidlig å senere sett at det stemmte?? feks, noen som har sett ut som jente på denne tiden (legen sier jo at alle ser ut som gutter da)
Lisa,Vegard&Tarjeis*mor Skrevet 15. juni 2009 #2 Skrevet 15. juni 2009 Hei kjære deg:) Det kan hende det er mulig å se så tidlig, men når de sier at begge kjønn ser like ut så tidlig, er det fordi "tuten" vokser hvis det er en penis, men hvis det er en klitoris, så vokser barnet rundt og de ytre kjønnsorganene til jenta legger seg rundt klitorisen.
Tryne_ nr.3 på vei Skrevet 15. juni 2009 Forfatter #3 Skrevet 15. juni 2009 takker og bukker for svar;) Hvordan går dte med dg??
Lisa,Vegard&Tarjeis*mor Skrevet 15. juni 2009 #4 Skrevet 15. juni 2009 Bedre heldigvis:) Det har vært noen tøffe uker. Mye verre å være gravid når man er i full jobb og har to til hjemme, enn da jeg bare var student:) Jeg har vært mye mer kvalm denne gangen og er trett hele tiden, men nå er kvalmen minkende og ferien er rett rundt hjørnet:) Jeg er 11 uker i dag og hører hjertet til babyen med babywatcheren med gjevne mellomrom. Det er deilig:) Alt bare bra med deg også?
Tryne_ nr.3 på vei Skrevet 15. juni 2009 Forfatter #5 Skrevet 15. juni 2009 ja, det er mye værre å være gravid når man har noen fra før. men kjekkt å høre det går så bra med dg:D Du er kommt langt nå, føler du tar meg igjen, haha. jeg sliter med kvalme enda (er 17+1) i dag. Jeg er heldigvis litt bedre enn jeg har vert. hadde en periode kvalmestillende hvor jeg tok mange tabletter for dagen for å komme meg gjennom den. Nå tar je berre litt på de verste dagene. ellers skal jeg på ordnær UL om 9 dager i morgen
Lisa,Vegard&Tarjeis*mor Skrevet 15. juni 2009 #6 Skrevet 15. juni 2009 Så herlig å høre at alt er bra med deg også Gøy med ul. Det er så kjekt å få vite kjønnet. Jeg skal på ul onsdag i neste uke, da er jeg 12+2. Og når jeg er 15 skal jeg betale for en ul. Jeg vil vite kjønnet før vi reiser på ferie:)
Tutta:) Skrevet 15. juni 2009 #7 Skrevet 15. juni 2009 Hei! jeg var på ul i uke 12 med blødninger,da fortalte legen meg at de var en gutt.. var på ordinær ul på fredag og jordmor sa det var jente...hu sa det var kjempe dumt og dårlig at hun i uke 12 hadde uttalt seg,da det var umulig å se kjønnet så tidlig da klitoris kan forveksles med penis...er jeg usikker nå...JA! så i dag har jeg bestilt 3d ultralyd som jeg skal på om 3 uker!! SPENNENDE!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå