Gå til innhold

Ang deling av søppelkasser


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vi leier en leilighet i et stort hus med tre andre husholdninger og deler derfor også søppelkasser med de. Fra vi flyttet inn for 3 år siden har det vært problemer med for liten kasse med restavfall og papp/papir, og ofte har vi måttet ha søpla vår inne i gangen vår fordi kassene er fulle. For noen måneder fikk vi streng beskjed om at grunnen til at det var fullt var fordi vi ikke sorterte matavfallet godt nok. Greit nok, vi er ikke kjempeflinke til å sortere bort matavfallet, men vi kaster LITE mat så de overfylte søplebøttene skyldes ikke den lille maten vi kaster.

I går fikk jeg en tekstmelding fra huseier (som bor i 1 av leilighetene i huset), om at de var lei av å rydde søppel etter oss siden skjærene drar utover søpla (fordi kassene er overfylte), og at vi må kjøpe oss sånne grønne ekstra-poser og bruke de. Spørsmålet er da - skal ikke de, som huseiere sørge for at kassene er store nok, og da heller bestille større siden dette er et problem som dukker opp hver måned? Eller skal vi som leietakere bruke ekstra penger på å kjøpe sånne poser? Greit nok det altså, er ikke store utgiftene det er snakk om, men det er så irriterende siden vi har kjøkkenskapene fulle av papp/papier og gangen full av søppel til stadighet.

Og de grønne posene - kan de stå ved siden av søplebøttene til enhver tid, eller betyr det at vi må ha den svære sekken inne hos oss til den er full??

 

Jeg er takknemmelig for svar :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hei.

 

Vi leier ut, vi også. Deler søppelkasser med leieboerene våre. Det er utrolig stor forskjell på hvor god plass det er.. kommer an på leieboerene.

 

Om vi hadde måttet gått til innkjøp av større kasse, ville vi nok krevd litt mer husleie av leieboer. Utgiften kommer i tillegg til vår og husleien er regnet etter hva det koster å leie hos oss og rennovasjon.

 

Da jeg var yngre, leide vi en leilighet hvor det var en søppelkasse på deling mellom 3 husholdninger. Ikke så lett når to av dem har barn og bleier. VI måtte ut med ekstra husleie da de invisterte i ny kasse (gamle typen)..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...