Mamma til Mathias&Amilia Skrevet 14. juni 2009 #1 Skrevet 14. juni 2009 Noen som har tips eller råd om hvordan man best forebygger disse merkene?? Jeg har en boks- "Karite"-heter den. Kjøpte den på helsekosten. Den er laget av shea-smør...eller no. Du må i hvertfall smelte den for å smøre den på kroppen. Men har ikke no erfaring med den. Og syns det er dumt å bruke tid på den om den ikke virker!! Håper noen kan gi meg noen tips.
vekten30 Skrevet 15. juni 2009 #2 Skrevet 15. juni 2009 Jeg vet ikke noe om den du beskriver.. Men jeg har smurt meg med A krem fra starten av. Vet ikke om den forebygger strekkmerker men den gjør huden myk:) Kanskje den blir mer elastisk.. Ikke vet jeg. Har ikke kommet så langt i svangerskapet enda men er i uke 25. Jeg har tenkt å kjøpe jordnøtt olje neste mnd altså juli. Å da kommer jeg til å smøre litt av den på magen også tenker jeg..
Augustibarn '09 + junibarn '12 Skrevet 15. juni 2009 #3 Skrevet 15. juni 2009 Jeg bruker Weleda Svangeskapsolje - den er det mange som sverger til! I tillegg kombinerer jeg med vanlig bodylotion, det viktigste er jo å tilføre huden så mye fukt som mulig for å gjøre den elastisk og dermed begrense effektene av strekkmerkene.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå