Anonym bruker Skrevet 14. juni 2009 #1 Skrevet 14. juni 2009 Hei... Litt rar problemstilling dette men, må bare få det ut en plass, vil liksom ikke snakke med noen om det... Har de siste nettene drømt om eksen min, "den første kjærligheten", vi var sammen for maaange år siden, og vi var svært unge begge to. Etter at vi slo opp, var jeg fortsatt veeeldig forelsket, og var det i flere år etterpå... Han kommer alltid til å ha en spesiell plass i hjertet mitt, men jeg føler ikke noe kjærlighet for han nå. Møter han titt og ofte, og snakker sammen. Er venninne med hans nåværende kjæreste og har selv samboer. Probløemet er altså at jeg driver å drømmer om denne eksen her... Og jeg vet ikke helt hvodan jeg skal forholde meg til dette. FOr når jeg våkner er jeg så lykkelig, det er så virkelig på en måte... Også får jeg dårlig samvittighet overfor samboern min som ligger ved siden av meg, hva om jeg har sakt noe i søvne... Blir på en måte betatt av denne eksen igjen, for drømmene er så fine... Så når jeg nå møter han, kommer det til å bli så rart. Urk, merkelig problemstilling, og sikkert ikke mange råd dere har å komme med, men jeg har ihvertfall fått luftet tankene mine..
Anonym bruker Skrevet 14. juni 2009 #2 Skrevet 14. juni 2009 det er jo en kjent sak at spes kvinner aldri får sin første kjærlighet ut av hodet. jeg har det også sånn, selvom jeg bare var 13 år da vi ble sammen og da vi gjorde det slutt. har pratet med mange andre om det også, og det er helt normalt. står til og med masse om det i div psykologi bøker. når det er sagt vil jeg også si at jeg lever i et lykkelig forhold med min samboer og har et barn på vei. kunne ikke tenke meg noen andre enn han eller et annet liv enn jeg lever nå, likevel sniker min første kjærlighet seg inn i drømmene mine om nettene, og det er noen av de koseligste drømmene jeg har. jeg får også litt dårlig samvittighet pga min sambo som jeg elsker over alt i verden, men samtidig veit jeg jo at jeg ikke har gjort noe galt. det er bare en drøm... jeg har ingen kontakt med min eks, og skjønner at din situasjon er litt annerledes iom at du møter han så ofte, men uansett. det er normalt.
Anonym bruker Skrevet 14. juni 2009 #3 Skrevet 14. juni 2009 Takk for svar.. Vet jo at dette er normalt, men syns det er så unødvendig å drømme sånn ,for jeg er jo lykkelig i mitt nåværende forhold. Nei, jeg vet ikke, føler liksom ingenting spesielt når jeg har møtt han i det siste heller,.. Men i drømmene er han verden kjekkeste og snilleste mann. Forstå det den som kan
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå