3nydeligesmå Skrevet 11. juni 2009 #1 Skrevet 11. juni 2009 3åringen har blitt for lang for for bilstolen sin.(ørene begynner å titte over kanten) Vi har en sharan med intregrert barnesete (5punkt sele)Men vi veit egentlig lite om kor bra dei seta er. Alternativet er da pute med rygg. Er det nokon med kjennskap til dei intregrerte (sikkert feil stavet men men) barneseta som kan anbefale oss kva vi skal bruke? På forhånd takk.
It's all about me Skrevet 11. juni 2009 #2 Skrevet 11. juni 2009 Jeg har bare lest negative ting og slakt av disse løsningene. Men hvordan akkurat Sharan er vet jeg ikke da. Hadde personlig gått for en beltestol.
Mom2Two Skrevet 11. juni 2009 #3 Skrevet 11. juni 2009 Signerer Frokostquiz. Jeg har også vært i kontakt med Trygg Trafikk ang. forovervendt 5-punkts. Når ungene er så store at de kan sitte i beltestol, så mener de at det er bedre med beltestol der man bruker bilens 3-punkts sele, enn en 5 punkts sele som vil gi et enormt press mot barnet ved en evt. kollisjon. Den selen gir jo ikke etter i det hele tatt.
3nydeligesmå Skrevet 12. juni 2009 Forfatter #4 Skrevet 12. juni 2009 Da trur eg jammen vi går for pute med rygg. Tusen takk for svar damer
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå