bompibomp Skrevet 10. juni 2009 #1 Skrevet 10. juni 2009 Hei, Jeg er 2. gangs gravid. Sist gang fikk jeg råd fra jordmor om å ta noen piller som gjorde at jeg ikke fikk melk, da hun mente at jeg uansett ikke kom til å få nok melk til å amme (pga silikon innleggene), og det bare ville føre til smerter og frustrasjon.... Er det noen andre som har erfaring med å med dette?
Gjest Skrevet 10. juni 2009 #2 Skrevet 10. juni 2009 Inge direkte erfaring, nei, men synes jo det høres VELDIG rart ut at hun sa det. Vi vet jo om mange som ammer med silikon! Vil absolutt gi det et forsøk hvis jeg var deg! Lykke til.
☆lieela Skrevet 10. juni 2009 #3 Skrevet 10. juni 2009 Jeg ammet med silikoninnlegg..ikke noe problem det!! Bare tull på hu jordmora der..
bompibomp Skrevet 10. juni 2009 Forfatter #4 Skrevet 10. juni 2009 Da tror jeg virkelig at jeg vil prøve på det denne gangen Fikk jo litt melk sist gang og selv på tross av de pillene, men ble oppfordret til at jenta mi ikke skulle legges til brystet allikevel... Kjekt å høre ihvertfall at andre har fått det til
Alle gode ting er 3:) Skrevet 11. juni 2009 #5 Skrevet 11. juni 2009 Jeg hadde ingen problemer pga av det:)
misskizz Skrevet 11. juni 2009 #6 Skrevet 11. juni 2009 SÅ provoserende! Jeg er gravid for 3.gang. Hadde store ammevansker med nr. 1. Så fikk jeg silikon, ble gravid på nytt og tenkte at det var uansett verdt et forsøk. Det gikk lett som en lek. Silikon har INGEN invirkning på melke produksjonen. Melken FLØT og jeg ammet til Solveig var over 1 år. Lykke til og bare sett i gang;)
MissMe*med*lillegutt Skrevet 11. juni 2009 #7 Skrevet 11. juni 2009 Dere som har ammet med silikon, har dere hatt normal følelse i brystene? Jeg har ingen følelse i det ene brystet og nedsatt følelse i det andre, og har fått høre at jeg ikke kan amme så lenge jeg ikke har følelse.. Stemmer dette ? Er ikke gravid enda, men prøver -Takk
bompibomp Skrevet 11. juni 2009 Forfatter #8 Skrevet 11. juni 2009 Så flott å høre at det går ann å amme!! Har dere som har ammet fått lagt inn silikoninnleggene underifra (har da arr under brystet), eller i front (via brystvorten)? Jeg har selv lagt inn via brystvorta, og mannen min mener at jordmora vi snakket med sist sa at dette gjorde det mer problematisk...
misskizz Skrevet 12. juni 2009 #9 Skrevet 12. juni 2009 Har nedsatt følelse i begge bryst. Vevet rundt og særlig brystvortene. Men som sagt... hindret ikke meg fra å amme med glans.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå