Anonym bruker Skrevet 10. juni 2009 #1 Skrevet 10. juni 2009 brukte dere ob eller tampong når dere fikk mensen igjen etter fødsel?.. hvis det ikke hadde gått så lang tid og?.. jeg brukte alltid ob før, aldri bind.. syntes bind bare var ekkelt... men nå har jeg jo såklart brukt bind under renselsen.. .bare gruer for mensen hvis jeg ikke kommer til å føle meg komfortabel med å bruke ob... Det er vel ingen fare med bruk av ob?.. selv om det sikkert kan føles litt ømt osv... Hva gjorde dere andre?
Anonym bruker Skrevet 10. juni 2009 #2 Skrevet 10. juni 2009 Da jeg fikk mensen igjen så brukte jeg tamponger igjen ja. Er bare under renselsen man skal unngå det. Ellers (når man har vanlig mens) er det like trygt/farlig som ellers med tamponger. Dvs det vanlige man må passe på som hygiene, TSS og slikt. Men kan hende det føles litt ømt første gangen etter fødsel da..
Anonym bruker Skrevet 10. juni 2009 #3 Skrevet 10. juni 2009 brukte ob 7 uker etter fødselen, gikk fint her..
Anonym bruker Skrevet 10. juni 2009 #4 Skrevet 10. juni 2009 Er så "heldig" at jeg har blitt så vid/slapp av de største tampongene bare sklir ut Så her er det bind under mensen
Anonym bruker Skrevet 10. juni 2009 #5 Skrevet 10. juni 2009 Og jeg er så heldig at jeg måtte gå fra rosa til blå tampong! Kniping, jenter, kniping!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå