Ksenia & Anjem Skrevet 10. juni 2009 #1 Skrevet 10. juni 2009 Har fått nye stygge flekker på det gråe bilsete trekket vårt..Går det ann å farge stoffet f.eks svart? Hvordan gjøres det i såfall? Hvor får jeg kjøpe farge osv? Pris? Takk for all hjelp
Little Dreamer Skrevet 10. juni 2009 #3 Skrevet 10. juni 2009 har du prøvd med tekstilrens?selges i boks på bensinstasjonen.
Ksenia & Anjem Skrevet 10. juni 2009 Forfatter #4 Skrevet 10. juni 2009 opp..det må da være noen som vet dette?
Ksenia & Anjem Skrevet 10. juni 2009 Forfatter #5 Skrevet 10. juni 2009 nei det har jeg ikke prøvd...er falmet hele stoffet så tviler på at det funker?
Snilla med 3 skatter :-) Skrevet 10. juni 2009 #6 Skrevet 10. juni 2009 Jeg har sett farge som selges på Ica, husker ikke hvordan det gjøres, men leste på pakken og fulgte det som sto der :-)
Ksenia & Anjem Skrevet 10. juni 2009 Forfatter #7 Skrevet 10. juni 2009 kanskje de har på meny også? vet du hva det heter? hvordan blir resultatet?
Gjest Gul stjerne Skrevet 10. juni 2009 #8 Skrevet 10. juni 2009 Regner med trekket er i syntetisk stoff, og da er det ganske håpløst å farge. Bomull er vel det eneste som blir bra med fargene du får kjøpt i butikken. Undersøk hvilket stoff som er brukt i trekket, og forhør deg med fargeforhandlere. Eller prøv flekkfjerner, som du blir tipset om. Men uansett, husk at det du skal farge må være helt rent før du farger, ellers kommer flekkene til å vises og få annen farge enn den du bruker.
* 5 om dagen * Skrevet 10. juni 2009 #9 Skrevet 10. juni 2009 farge får du kjøpt på de fleste matbutikker.jo mindre tøy du har i maskinen,jo sterkere blir fargen,alt står forklart på pakka. det en må huske på er å kjøpe salt for det binder fargen,også går det ikke ut over vaskemaskinen. det er veldig enkelt å gjøre dette,som om du vasker en vanlig maskin.
* 5 om dagen * Skrevet 10. juni 2009 #10 Skrevet 10. juni 2009 glemte en ting,som ho over meg nevnte,det er ikke alt stoff eller tråder som tar til seg fargen...
Ksenia & Anjem Skrevet 10. juni 2009 Forfatter #12 Skrevet 10. juni 2009 Jo men det koster 800kr...da kan jeg likesågodt kjøpe nytt sete..hehe
Ksenia & Anjem Skrevet 10. juni 2009 Forfatter #13 Skrevet 10. juni 2009 det er et besafe izi comfort trekk..aner ikke om det er syntetisk eller i
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå