Tøysetipp Skrevet 8. juni 2009 #1 Skrevet 8. juni 2009 Er når noen direkte spør om ting er ok. Skal det da være opp til oss å bedømme? Jeg finner det underlig at vedkommende ikke har dømmekraft nok til å ta sine egne avgjørelser til livet. Noe annet er om man spør om råd "hva ville dere gjort" etc. Og det jeg aldri slutter å undre meg over, er spørsmål om hva vedkommende skal gi som kjære i gebursdagsgave. Har man da ikke interesse eller engasjement nok til å ville finne ut av hva som hadde glede sin partner? Eller antar man at samtlige menn/kvinner ønsker seg det samme? Om formuleringen hadde vært noe som: Min mann interesserer seg for, ville kanskje blitt glad for .. - har dere noen kreative ideer i forhold til dette? Så ville det vært et litt annet utgangspunkt. Og hva med å spørre partneren? Det er hva jeg undrer meg over.
Kjøttpølsa Skrevet 8. juni 2009 #2 Skrevet 8. juni 2009 1.De tar i betrakning at alle her er synske. 2. De har ikke evne til å ta valg. 3 De valger det flertallet stemmer her inne(veldig viktig) 4. Noen bare må legge ut teite spm bare for å få svar, helst mange for de elsker å være verdens navle. Tøysetipp er det ok at jeg skriver sånn?+??
Gulosten™ Skrevet 8. juni 2009 #3 Skrevet 8. juni 2009 Akkurat det med tips om gaver syns jeg ikke er så rart... Når man har vært sammen med et menneske i snørrogførti år hender det faktisk at det er ålreit å høre hva andre tenker:) Syns det er mye mer ekstremt og merkelig at man skal ha behov for å fortelle andre at det kommer blod ut av dåsa på en selv... Hehe. Det har kanskje en sammenheng med at jeg syns det er forferdelig grusomt ekkelt med mensen (diare, fotsopp o.l. også).
Tøysetipp Skrevet 8. juni 2009 Forfatter #4 Skrevet 8. juni 2009 Du er en sinna brattwurst ! Flirer Det føles langt på vei godt å ta sine egne avgjørelser til livet og ha ryggrad til å stå ved dem. Livets salt eller sukker.
prekæs Skrevet 8. juni 2009 #5 Skrevet 8. juni 2009 Det som undrer med mest er spørsmål som "bør jeg akseptere dette?" Etterfulgt av en beskrivelse av mannen som hvis det er sant ikke ligner grisen. Tar meg i å synes synd på de jentene, og lure på hva slags erfaringer de har når det gjelder menn/fedre/bestefedre/brødre/kjærester, som gjør at de må spørre og ikke skjønne selv at det blir feil.
Tøysetipp Skrevet 8. juni 2009 Forfatter #6 Skrevet 8. juni 2009 Du passer godt på hobbysiden mao. For en vittig formulering når det gjelder noe så menneskelig og kvinnelig som menstruasjon. "blod ut av dåse på en selv" Jeg regner med at du sikter til mitt innlegg tidligere i dag. Det hadde litt mer innhold enn at jeg bare følte en omhyggelig trang til å fortelle at jeg menstruerer. Det var slett ikke sikkert at jeg ville få det til, så for meg var det en seier - på vei mot et valg jeg har tatt. Uten noe som helst påvirkning fra noe hold. Som sagt så føles det godt å ta sine egne valg til livet og stå ved dem. Beklager om jeg støtet deg med mitt innlegg.
Gulosten™ Skrevet 8. juni 2009 #7 Skrevet 8. juni 2009 Hobbyside?? Finnes det? Og nei, jeg har nok ikke noe der å gjøre... Akkurat hva som sto i innlegget ditt og hvem som hadde skrevet det spiller ingen rolle, da jeg unngikk å se på det - fordi jeg syns sånt er så ekkelt! Men håper da virkelig at du oppnår det du vil med menstruasjonen din.
Tøysetipp Skrevet 8. juni 2009 Forfatter #8 Skrevet 8. juni 2009 Jeg er langt på vei enig med deg. Jeg er så "godtroende" at jeg velger å tro at de skriver i så måte for å få bekreftelse og forståelse. Når det er sagt har det vært en ute-av-meg-selv-opplevelse å oppleve noe av det samme. Farlig begjær heter det visst.
Tøysetipp Skrevet 8. juni 2009 Forfatter #9 Skrevet 8. juni 2009 Da gjør du lurt i å unngå dèt. Takk skal du ha:-)
Gjest Bjørnen Collargol Skrevet 8. juni 2009 #10 Skrevet 8. juni 2009 Hehe, det vil alltid være slik at noen irriterer seg over visse type innlegg. Vi er jo så mange her inne med forskjellige meninger og personligheter så. Jeg har lagt meg til den vanen at jeg siler ut hva jeg leser ut fra overskriften. Og dersom jeg synes det som står inne i et innlegg er irriterende og håpløst lar jeg bare vær og svare på det.... Nå ja så lenge det ikke er noen som har svar på mitt innlegg som jeg ikke liker da, tjihi :-)
Tøysetipp Skrevet 8. juni 2009 Forfatter #11 Skrevet 8. juni 2009 Irriterer meg ikke. Undrer meg. Det er en forskjell Collargol :-)
Gjest Bjørnen Collargol Skrevet 8. juni 2009 #12 Skrevet 8. juni 2009 Ja, leste visst litt fort her.... Men det er også mange som irriterer seg sikkert derfor jeg tenkte det automatisk tenker jeg...
Mrs Smutt & Smilende Skrevet 8. juni 2009 #13 Skrevet 8. juni 2009 Jeg er også veldig forbauset. Slutter ikke å være det heller, har tross alt hengt her i 2,5 år. Kanskje det er derfor jeg fortsatt henger her? Gir meg en syk form for bekreftelse på at jeg er helt normal faktisk:o)
Gjest Skrevet 8. juni 2009 #14 Skrevet 8. juni 2009 Jeg hadde sex på torsdag klokken fem på tre, er jeg graviiiiiid?
Tøysetipp Skrevet 8. juni 2009 Forfatter #15 Skrevet 8. juni 2009 Det blir like søkt og jeg sier som Hege Schøyen i 'værdama': Ska invandrerne ha det same veret so' oss, eller skal vi beholda det for oss sjølv?
cherry coke Skrevet 8. juni 2009 #16 Skrevet 8. juni 2009 Det finnes ingen dumme spørsmål, bare dumme svar er det vel noe som heter? Det er mye som forbauser meg her inne, men de fleste spørsmål synes jeg er helt ok.
Gjest Skrevet 8. juni 2009 #17 Skrevet 8. juni 2009 Spørsmål om gaver o.l. forstår jeg godt. Kan være greit å få litt hjelp til å "komme igang". Det er jo ikke uvanlig at en venninne sier at hun ikke vet hva hun skal finne på til mannen i bursdaggave. Ikke noe særlig annerledes å spørre her inne synes jeg. Det jeg derimot undrer meg over, er spørsmål av typen "Noen som vet om en nettside med værmelding for Spania?". Så går jeg inn på Google og skriver "vær+Spania" og får opp mange gode treff. Hadde liksom tatt kortere tid å søkt først, og spurt etterpå dersom man ikke fant noe...
partyoffive Skrevet 8. juni 2009 #19 Skrevet 8. juni 2009 Enig i at det er stor forksjell på 'noen som har forslag til...?' og 'hva burde jeg kjope til...?'. Synes også det er stor forskjell mellom noen som spor 'hva synes dere om..?' enn noen som spor 'er dette ok..?'. Enig med HI i det hun knlkuderer der. Jeg spor ofte for og få innspill. Like ofte bestemmer jeg meg for det jeg i utganspunktet hadde tenkt selv, men det hjelper ofte med forskjellige innspill ofr og komme til en bestemmelse. Men - når det er sagt. Det er sikkert 'likesinnede' der ute for de som spor på den måten også tenker jeg. Som HI så 'undrer' jeg meg også ofte over formuleringen av visse spm., men jeg tenker at noen sikkert synes de er helt 'normalt'.
Gjest Skrevet 8. juni 2009 #20 Skrevet 8. juni 2009 De aller mest snodige innleggene her er de som har forlagt et eller annet og lurer på om noen her "ser" hvor de har lagt dem. For meg er det like sannsynlig som at Bruce Springsteen vil kommet på lunsj til meg i morgen om jeg hadde invitert han.
Tøysetipp Skrevet 8. juni 2009 Forfatter #21 Skrevet 8. juni 2009 Vi her inne er jo ikke venninner (sånn de fleste av oss). Dessuten tror jeg ikke at jeg så liten fantasi, jeg. Som oftest kjenner jeg bursdagsbarnet og forhører meg på forhånd, eller kjøper noe jeg tror vil være av verdi for vedkommende. ..
Gjest Skrevet 8. juni 2009 #23 Skrevet 8. juni 2009 Jo, men dessverre ikke veldig sannsynlig:) Ikke hadde jeg visst hva jeg skulle servert heller, så kanskje like greit...
Tøysetipp Skrevet 8. juni 2009 Forfatter #24 Skrevet 8. juni 2009 Ha ha, det er det første du kom på. Servering. Fårikål, poteter, og hjemmelaget kjøttkakaker og en hjemmesnekra kofte burde vel rekke. han hadde sikkert hatt flere ting på tapetet.
Gjest Skrevet 8. juni 2009 #25 Skrevet 8. juni 2009 Tyder jo på at jeg er en god husmor siden det var det første som slo meg:) Nesten litt skuffa over meg selv. Burde jo heller tenkt på hvordan jeg tok meg ut:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå