Prins&Prinsessa Skrevet 7. juni 2009 #1 Skrevet 7. juni 2009 Hei! Lurer på om du kan fortelle meg litt om hvordan dere klarer dere på en inntekt og du studerer til master? Sliter skikkelig. Trenger bare tips å vite at jeg ikke er helt alene om å gjøre dette med barn i hus Har så lyst å studere,men er så redd det skal gå ut over alt annet, mann min, barna, økonomien, ja alt i grunn.
MintCondition Skrevet 7. juni 2009 #2 Skrevet 7. juni 2009 Vel, vi betaler selvsagt bare renter så lenge jeg studerer. Var et h***** mens renta var skyhøy, litt bedre nå såklart. Samboeren min tjener ganske godt, men ikke SKYhøy inntekt akkurat. Før jeg ble gravid igjen hadde jeg deltidsjobb ved siden av studiene, men fikk så innmari svangerskapskvalme, så fikk svangerskapspenger derfra, og selvsagt permisjonspenger i tillegg til fødselsstipend fra Lånekassen. Vi lever i grunnen helt godt, bilen er "innbakt" i huslånet (gammel bil), og vi har ingen spesielt sære eller dyre vaner, utover normal sunn kost, spiser lunsj på café iblant, og jeg trener på treningssenter. Sjelden ute på byen, naturlig nok med to små unger, og lite shopping utover barneklær Jeg gleder meg veldig til å bli ferdig med studiene nå så jeg kan TJENE PENGER og kanskje unne meg noe annet enn en ny topp fra HM til 198,- i blant...hehe. Allikevel, trenger jeg noe, type ny bukse, sminketing, nye sk, så kjøper jeg det uten problemer.
Prins&Prinsessa Skrevet 7. juni 2009 Forfatter #3 Skrevet 7. juni 2009 Hvordan er det med tiden din da? Tenker på barna spesielt da. Får du nok tid med de føler du? Ikke noe som går utover forholdet deres? Min mann er borte ca 100dager i året, ofte en uke i slengen så ikke altid jeg blir å få tid å studere på ettermiddag. Litt redd for å ta på meg mer enn jeg klarer. Får du tid til å lese hjemme?
MintCondition Skrevet 7. juni 2009 #4 Skrevet 7. juni 2009 Nå har jeg permisjon med minstemann på 5 mnd enda, men skal på´n igjen på skolen fra 1.august. Gjorde det samme da storesøster (nå 3 1/2) var lita. Mannen tok resten av permisjonen. Dro på skolen i 9-tida, og var hjemme igjen til 15-tida ca. Alt skolearbeid gjøres på skolen, kanskje av og til i helgene om det var noe spesielt, men stort sett tar jeg det som en vanlig (litt kort) arbeidsdag. Studerer aldri på ettermiddagene, når jeg kommer hjem er jeg bare mamma igjen
Prins&Prinsessa Skrevet 7. juni 2009 Forfatter #5 Skrevet 7. juni 2009 Men hva syns din mann om dette da? Hvordan var det med dere som par?
MintCondition Skrevet 7. juni 2009 #6 Skrevet 7. juni 2009 Han syns det er supert at jeg studerer, og ser gjerne at jeg fortsetter og tar en doktorgrad Min utdannelse "plager" da ikke han på noen måte, han føler ikke han må ofre noe som helst ift om jeg hadde jobbet. Tvert i mot vil jeg si, jeg er jo mye mer fleksibel med tiden min som student enn om jeg var i arbeid.
Prins&Prinsessa Skrevet 7. juni 2009 Forfatter #7 Skrevet 7. juni 2009 Okey,kjempe fint at du gadd fortelle meg litt. Er mye å tenke gjennom før jeg tar en avgjørelse. Håper bare vi får det til å funke like bra som for dere Tusen takk
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå