Anonym bruker Skrevet 6. juni 2009 #1 Skrevet 6. juni 2009 magen er så ubehagelig og hard, føler at jeg har kynnere hele tiden.. skal det være slik?
Anonym bruker Skrevet 6. juni 2009 #2 Skrevet 6. juni 2009 Helt normalt. Når det ikke gjør vondt. Hadde kynnere hele svangerskapet med alle mine. Det gir oftere en kortere fødsel. Aldri så galt, osv ;o)
Anonym bruker Skrevet 6. juni 2009 #3 Skrevet 6. juni 2009 Jeg har vært plaget med veldig mye kynnere. I uke 29 ble jeg sykmeldt 50% pga dette. Jordmor sa at akkurat på den tiden kunne kynnerne gå over til rier og ende i prematur fødsel, så måtte ta det med ro. Kanskje lurt for deg å få en gradert sykmelding også?
Anonym bruker Skrevet 6. juni 2009 #4 Skrevet 6. juni 2009 hadde masse kynnere forige gang, og like mange nå. de er kjempeharde og ubehagelige, men ikke vonde å regelmessige. så da er det ikke farlig:) og til deg som har hørt at mange kynnere under svangerskapet kan gi kortere fødsel, jeg lå i 35 timer... hehehe:) men det er nok opp til hver enkelt;)
Anonym bruker Skrevet 6. juni 2009 #5 Skrevet 6. juni 2009 Mange og "harde" kynnere _kan_ i noen tilfeller føre til modning av livmorhals, og åpning. Men i de aller fleste tilfeller er det ingen fare. Om du synes det er i overkant mye, ta en tlf til føden og hør der.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå