Anonym bruker Skrevet 6. juni 2009 #1 Skrevet 6. juni 2009 Jeg er 32+4 uker på vei. Har i mange måneder vært plaget med halsbrann. Men nå de siste dagene har det vært så ille at det faktisk har ført til oppkast. Noen andre som har opplevd det? Er det farlig for fosteret?
Anonym bruker Skrevet 6. juni 2009 #2 Skrevet 6. juni 2009 Jeg opplever også det av og til. Det er ikke farlig med mindre du kaster opp så mye og ofte at du blir dehydrert. Har du mistanke om det, bør du ta en tur til legen. Halsbrann er noe dritt, men det gir seg når barnet kommer, så hold ut.
Anonym bruker Skrevet 6. juni 2009 #3 Skrevet 6. juni 2009 Hør med apotek eller lege om du kan bruke Pepsidduo under graviditeten.
Kinemor85 Skrevet 6. juni 2009 #4 Skrevet 6. juni 2009 Gaviscon fungere veldig bra,iallefall hos meg. Men det smaler helt forferdelig!
mor til gutt06+jente08 Skrevet 6. juni 2009 #5 Skrevet 6. juni 2009 Kommer an på hvor ille det er.Jeg hadde mye halsbrann i sv.skapet, men de siste to ukene ble det bare værre og værre, og alt kom i retur. jeg fikk omgangssyke, så trodde det var derfor jeg spydde, men skjønte det var noe annet da det varte i mange dager. Tok kontakt med lege, og da ble det fart på sakene.(husker ikke navnet på diagnosen) Hvis det er så ille at det kommer opp med engang nesten, og halsbrannen blir kraftigere enn vanlig ville jeg nok ringt legen, for sikker hets skyld. uansett er det jo kjedelig å holde på sånn. Lykke til.
Anonym bruker Skrevet 6. juni 2009 #6 Skrevet 6. juni 2009 Jeg er 36 uker på vei og har merket at kvalmen har kommet tilbake den siste tiden ja. Dersom jeg får for mye magesyre, blir jeg kvalm og kaster opp. Derfor knasker jeg en del Link fortiden som forebyggende Dette hjelper i alle fall meg.
Anonym bruker Skrevet 7. juni 2009 #7 Skrevet 7. juni 2009 Dette er ikke noe farlig for barnet, bare veldig ubehagelig for deg. Jeg har gså veldig mye syre og halsbrann. Det du beskriver er "sure oppstøt" og kommer av at magen produserer for mye syre og lukkemuskelen er slapp i svangerskapet. Jeg fikk tips om å gnaske på en neve mandler innimellom for dette demper syreproduksjon og lindrer halsbrann. KJEMPEEFFEKTIVT!!! *Og billig og godt og sundt. Fettsyrene og vitaminene i mandler er superbra for både deg og barnet.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå