Tokatter_USA Skrevet 4. juni 2009 #1 Skrevet 4. juni 2009 Jeg har bodd utenlands altfor lenge. Men nå kan jeg leie filmer på nettet, og jeg kan velge mellom masse norske og/eller nordiske filmer. Men jeg aner ikke hva som er hva, så er det noen som har noen gode forslag? (Jeg spør på kranglesiden i håp om spesielt interessante forslag.)
prekæs Skrevet 4. juni 2009 #2 Skrevet 4. juni 2009 Lange flate ballær:) 1 og 2 Max Manus er vel også snart mulig å leie. Varg Veum filmene.
prekæs Skrevet 4. juni 2009 #3 Skrevet 4. juni 2009 Liker Wallanderfilmene. (dvs filmer basert på Henning Mankells bøker) og Beck.
Tokatter_USA Skrevet 4. juni 2009 Forfatter #6 Skrevet 4. juni 2009 Dette er kanskje for mye forlangt, men dere vet ikke tilfeldigvis de engelske titlene på disse filmene? Jeg tror de er tekstet og ikke dubbet. Hva heter Lange flate ballær på engelsk, tro? Det går faktisk en BBC-serie med Wallander på TV for tiden. Den er jo på engelsk, men er filmet i Sverige, så jeg får sett litt av Skandinavia en gang i uken iallfall. Det var en hyggelig overraskelse å finne det en kveld. Flere forslag? Det er veldig mange filmer å velge mellom.
Xempel Skrevet 5. juni 2009 #7 Skrevet 5. juni 2009 Hawaii, Oslo. Min misunnelige frisør. Vinterland. Izzat. De grønne slagterne. Pusher-triologien. Adams epler.
Tokatter_USA Skrevet 5. juni 2009 Forfatter #8 Skrevet 5. juni 2009 Takk for alle forslag! Nå har jeg noe å bryne meg på.
prekæs Skrevet 5. juni 2009 #9 Skrevet 5. juni 2009 http://www.youtube.com/watch?v=5WdlqsOTEH0. Ellers kn jeg fortelle at uttrykket "lange flate ballær" er det mest kjente fotballsitatet herfra. En eller annen trener ville ha "lange, flate ballær på vingane, guttær" Men det vet du kanskje:)
angelmya Skrevet 6. juni 2009 #10 Skrevet 6. juni 2009 As it is in Heaven (Så Som I Himmelen). Se den med tente lys og rødvin til. Kay Pollak ville lage en film som åpner menneskers hjerter, og det klarte han! http://www.imdb.com/title/tt0382330/
Miss Misantrop Skrevet 6. juni 2009 #11 Skrevet 6. juni 2009 Har netflix og har gått igjennom endel nordiske filmer der ellers liker jeg norsk kortfilm. Følgende anbefallinger har engelsk tekst, men er ikke dubbet. NOEN FILMER JEG HAR SATT PRIS PÅ: The seventh seal Fanny and Alexander Elling (Mannen min likte den! Jeg kan kanskje spare meg) Scenes from a marriage The Other Side of Sunday (En av mine favoritter) Sebastian A Song for Martin (Jeg er svært glad i denne filmen) Kristin Lavransdatter I Am Dina (Burde kanskje ikke vært på listen min, men den satt spor)
Tokatter_USA Skrevet 9. juni 2009 Forfatter #12 Skrevet 9. juni 2009 Ja, Netflix, det er det jeg har. Jeg har sett flere av de du nevner, for lenge siden, før Netflix. Men resten skal jeg sette på listen min. Takk! Prekæs, jeg ante ikke hva "lange flate ballær" betydde.... Men det er en av min 18 år gamle nieses favorittfilmer (hun som bor i Fredrikstad). Jeg får gjette meg frem og se om den har havnet på Netflix ennå.
Synnøve_Solbakken Skrevet 9. juni 2009 #13 Skrevet 9. juni 2009 Kvinnen i mitt liv, med Ane Dahl Torp, Thomas Gjertsen, Pia Tjelta etc var jo veldig koselig. Begynner å bli noen år siden den kom, men syns fortsatt den er veldig morsom og koselig =)
Miss Misantrop Skrevet 10. juni 2009 #15 Skrevet 10. juni 2009 Jeg håper du får like mye glede av netflix abonomentet ditt som vi har hatt. Vet det er ulovelig, men jeg har en venn som har kopiert alle dvdenen han noen gang har lei derfra. Det er noen tusen. Jeg liker spesielt watch instant, dessverre er det jo bare mulig å se det fra fastland usa.
mamarama og lille banan Skrevet 11. juni 2009 #16 Skrevet 11. juni 2009 hvis du søker på www.imdb.com på den norske tittelen kommer som regel den engelske også opp. jeg liker filmene til Erik Poppe, spesielt De Usynlige (Troubled Water,) men også Hawaii, Oslo. så har jo skrekksjangeren kommet seg i Norge, anbefaler deg Villmark (Dark Woods) og Fritt Vilt 1 og 2 (Cold Prey 1 & 2.) og så Uno, da. Den er bra
*Miziz* har smilende barn ;-) Skrevet 11. juni 2009 #17 Skrevet 11. juni 2009 "Festen", en dansk film.....må sees!
*Timulia* Skrevet 12. juni 2009 #18 Skrevet 12. juni 2009 Måtte bara sjekke, og lange flate ballær er faktisk " Long flat balls" på engelsk! Enkelt og greit! Og for the record: treneren som ville ha det var/er faktisk Drillo (som er fra Fredrikstad)!!
Lillejonas Mekkemikkel Skrevet 12. juni 2009 #19 Skrevet 12. juni 2009 Detektor (norsk, romatisk komedie) Blinkende lygter (dansk, drama) Den som frykter ulv (norsk, thriller) Jalla, jalla (svensk, komedie) Villmark (norsk, grøsser) Uno (norsk, actiondrama) Fritt vilt (norsk, grøsser) Mifunes sidste sang (dansk, dramakomedie) Liiiiiinda...hehe
Lillejonas Mekkemikkel Skrevet 12. juni 2009 #20 Skrevet 12. juni 2009 Brent neger...hvis du like de litt sære også )
LadyLuck & Skrevet 12. juni 2009 #21 Skrevet 12. juni 2009 Dancer in the Dark (den med Björk) griner like mye hver gang... Gamle mend i nye bile er jo også gøy (vet ikke eng tittel)
Shamandalie Skrevet 14. juni 2009 #22 Skrevet 14. juni 2009 Jernanger (Bjørn Sundquist) Den siste revejakta (Kristoffer Joner) =)
Morcheeba Skrevet 14. juni 2009 #23 Skrevet 14. juni 2009 ADAMS ÆBLER er den morsomste filmen jeg har sett på veldig lenge!
Tokatter_USA Skrevet 13. august 2009 Forfatter #25 Skrevet 13. august 2009 Nå har jeg sett "I am Dina". Miss Misantrop, du sa ikke hvorfor den ikke burde være på listen din, og det er jeg glad for at du ikke sa. (Regner med at det er fordi den er på engelsk?) Ellers ville jeg nok ikke leid den. Men den var fantastisk god. Holdt på å skru av med en gang, siden 1: Den var på engelsk, og 2: I løpet av de første 10 minuttene rant tårene i strie strømmer, og jeg var ikke i humør til det. Heldigvis husket jeg nok av boken til å vite at resten ikke ville være fullt så trist. Snart kommer Hawaii, Oslo. Gleder meg!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå