Anonym bruker Skrevet 4. juni 2009 #2 Skrevet 4. juni 2009 Sanasol er tilsatt vitamin D så da trenger du nok ikke dråper i tillegg - sjekk evt. mengden, men man skal ikke overdrive tilskuddet av D-vitamin.
Anonym bruker Skrevet 4. juni 2009 #3 Skrevet 4. juni 2009 Nei, du skal ikke gi begge deler. Det er d-vitamin i sanasolen også, og det er ikke bra om ungen får i seg for mye av det. Da kan du heller droppe d-vit. dråpene, og bare gi sanasol. Er jo mange andre vitaminer i sanasolen også
Anonym bruker Skrevet 4. juni 2009 #4 Skrevet 4. juni 2009 Lurer litt på dette, nå er det jo tilsatt D-vitamin i både ekstra lett melk og noen typer smør, pluss at de får d-vitamin fra sola nå på sommeren - er det da fare for å få i seg for mye av det om man tar tilskudd i tillegg?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå