Bærta å babyn Skrevet 3. juni 2009 #1 Skrevet 3. juni 2009 hvordan ta opp bidrag med bf? på en pen måte. Han har fortalt at han har oppretta en konto som han sparer 1000kr til mini i mnd på. Men han skal da vel betale bidrag for det? Hvordan skal jeg få sagt det, uten at det blir ufint?
:::) Frøken Velferdsrett Skrevet 3. juni 2009 #2 Skrevet 3. juni 2009 du kan jo spørre han om han ønsker at dere skal ha en privat avtalle eller igjenom nav. husk og bruk bidragsveilederen fra nav.no, så vet dere hva dere skal regne ut i fra. at han sparer selv til barnet har ingen ting med bidrag å gjøre
Anonym bruker Skrevet 3. juni 2009 #3 Skrevet 3. juni 2009 Gå på NAV og lever inn bidragskrav der. Du trenger kun si det til barnefaren, han trenger ikke være enig i det. Bidrag skal han betale om han så sparer milioner til barnet på en konto han disponerer. Bidraget er ikke til sparing, men til fars del av alle løpende utgifter for barnet mens det bor hos deg, som boutgifter, strøm, mat, klær, osv osv. Sparing og lommepenger inngår ikke i bidrag.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå