Anonym bruker Skrevet 27. mai 2009 #1 Skrevet 27. mai 2009 Jeg har søkt sykepleiestudiet til høsten, etter å ha sosa litt rundt på universitet et par år. Hadde 5.2 i snitt etter videregående, og har nå ekstra alderspoeng + poeng for fag (vet ikke hvor mye dette er). Snittet fra 2008 var 48.8, men dette kan ikke brukes som veiledende i år pga kunnskapsløftet (jeg får mindre poeng totalt bl.a). Hvor stor er sjansen for at jeg kommer inn tror dere? Snittet mitt fra vg er jo høyere enn snittet for å komme inn var i fjor uansett.. Fader, det er så idiotisk at man ikke får vite før 20. juli!
Gjest -<<- Skrevet 27. mai 2009 #2 Skrevet 27. mai 2009 Du har 52 karakterpoeng? Da er sjansen stor. Svært stor.
Anonym bruker Skrevet 27. mai 2009 #3 Skrevet 27. mai 2009 Kommer litt ann på hvor i landet du søker, men du kommer garantert inn! Jeg kom inn med mye mindre enn ditt snitt:)
LilleBanan blir storebror Skrevet 27. mai 2009 #4 Skrevet 27. mai 2009 48,8.. har du søkt på HiST da eller? Ja vi mister jo fordypningpoen i år, utrolig surt! Men på hist er det kun halvparten av studieplassene til rådighet i år da studiet er desentralisert ut til distriktene. Så da kommer kravet til å være rimelig høyt i år, men blir mere "normalt" igjen neste år. Har søkt på HiNT også jeg da, Levanger, men det spøker for studieplass på sykepleien fro meg til høsten, spørs om jeg må finpusse litt. Slik regner du ut konkurransepoeng: Regn ut karakterpoeng For å regne ut karakterpoeng legger du sammen alle karakterene dine og deler på antall fag. Gang svaret ti. I noen fag har du imidlertid mer enn en karakter, for eksempel både standpunkt- og eksamenskarakterer eller både skriftlig- og muntlig karakter i fremmedspråk. Da må du beregne gjennomsnittet av disse av disse karakterene før du begynner med karakterpoengene. Hvert fag skal nemlig bare være representert i regnestykker med en karakter.
Anonym bruker Skrevet 27. mai 2009 #5 Skrevet 27. mai 2009 Har søkt HiST ja:) Hm, jeg visste ikke at de har desentralisert studiet fra høsten av. Jeg har 52 karakterpoeng fra vg, og jeg er 22 år. Har alderspoeng og poeng fra universitet i tillegg (60 studiepoeng). Huff, jeg håper ikke snittet har økt så mye at jeg ikke kommer inn.
LilleBanan blir storebror Skrevet 27. mai 2009 #6 Skrevet 27. mai 2009 ok jeg snakka med de på tlf ang no annet å da spurte jeg med det samme. Han sa at man måtte ligge i det øvre sjiktet for å komme inn og det gjør du jo så det går sikkert bra!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå