SiMaMi Skrevet 26. mai 2009 #1 Skrevet 26. mai 2009 Etter en normal fødsel altså.. Vis det er forskjell fra sykehus til sykehus er det Ahus jeg skal på.
GuriMalla - ♀♂♂ Skrevet 26. mai 2009 #2 Skrevet 26. mai 2009 Vanligvis er man der i 2 dager. Tror det er ganske gjengs over hele landet.
♥ Miss Fat ™ ♂ + ♀ Skrevet 26. mai 2009 #3 Skrevet 26. mai 2009 Her på SUS i Stavanger får man to netter. Føder man etter 18 eller bor mer enn en time reisevei fra sykehuset får man en ekstra natt.
olebrum30_05&09&13 Skrevet 26. mai 2009 #4 Skrevet 26. mai 2009 får man 2 netter som førstegangsfødende eller som flergangsfødende?
Kari Trestakk Skrevet 26. mai 2009 #7 Skrevet 26. mai 2009 Er det seriøst ikke flere liggedøgn på sykehus nå om dagen??? Da jeg fødte på Rikshospitalet for 4 år siden var det i hvert fall vanlig med 4 døgn for førstegangsfødende, og 3 døgn for de som hadde født tidligere. Kan godt være at det er forskjell på sykehus, men 2 døgn? Ikke at jeg har noe ønske om å være lenger på sykehuset enn høyst nødvendig, men for mange må det da føles utrygt å reise hjem så tidlig.
camilla gutt 06+gutt10 FØDT:) Skrevet 26. mai 2009 #8 Skrevet 26. mai 2009 Jeg var også 4 døgn på Riksen for 2 1/2 år siden som førstegangsfødende. Ble vel nesten 5 siden jeg fødte på natten, dro hjem midt på dagen etter 4 1/2 døgn, da. Synes det var skummelt å reise hjem selv da, jeg.
Duggfrøken Skrevet 26. mai 2009 #9 Skrevet 26. mai 2009 Tror det varierer litt fra person til person og sykehus til sykehus. På Asker og Bærum sine hjemmesider står det 2-4 dager, førstegangsfødende blir holdt lengst.
The Bad Gal Skrevet 26. mai 2009 #10 Skrevet 26. mai 2009 Fødte på Bærum sist, da var jeg litt under 2 dager(2 netter) Var førstegangs, og dem sa jeg gjerne måtte være lengre om jeg ville. (det vil man ikke når alt er fint, man er overlatt til seg selv hele tida likevel, får null info og bor på flermannsrom)
Gjest Skrevet 26. mai 2009 #11 Skrevet 26. mai 2009 Jeg har fødeplass på Rikets og i infoskrivet står det at førstegangsfødende normalt ligger i 4 døgn. 3 døgn for fleregangsfødende!
♥ anonym♥ Skrevet 26. mai 2009 #12 Skrevet 26. mai 2009 var 5 netter etter ks på ullevål, og jeg kjedet gørra ut av meg etter 2 dager... kunne ønske jeg kunne dratt hjem da, men det kunne jeg ukke pga blodtap og snittet da. + at gutten gikk ned veldig mye. denne gangen håper jeg å kunne reise etter 1 natt (ikke ks da) og heller sove ut hjemme. hvis ammingen går bra vel å merke. Trenger jo bare en seng og puppen, så kan jeg jo bare bli der i ett par dager. syns det var slitsomt på sykehus. masse mas.
BellaSnella Skrevet 26. mai 2009 #13 Skrevet 26. mai 2009 Jeg skal føde på et lite lokalsykehus og får ligge så lenge jeg vil :-D ( "du får ligge til jul om du vil" som jordmora sa til meg hehehe) det er ganske betryggende, syns det er litt ille at man på større sykehus blir sendt hjem etter 48 timer...det er vel det som er vanlig på de store sykehusene......fødte på et stort bysykehus forrige gang, og det var jordmødrene der helt enig i....
tremamma Skrevet 26. mai 2009 #14 Skrevet 26. mai 2009 Det er jo bare tull at man ikke får hjelp og info på Bærum sykehus. Jeg var kjempefornøyd der.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå