CAT77 Skrevet 24. mai 2009 #1 Skrevet 24. mai 2009 Hei! Er det noen som har har erfaring med å få satt inn en såkalt "ballong" for å sette igang modningsprossessen? Fungerte det? Takk for hjelpen!
Surfinia Skrevet 24. mai 2009 #2 Skrevet 24. mai 2009 Hei! Jeg fikk satt inn ballong da jeg fødte veslejenta vår. Den ble satt inn på tirsdag formiddag og skulle sitte inne til legevisitten neste morgen el til den falt ut. Hos meg falt den ut av seg selv utpå natta en gang, så da hadde den vel noe effekt da, men jeg måtte få satt modningspiller to (av max 4) ganger etterpå før fødselen startet. Jenta ble født 12 dager før termin så det kan jo ha litt å si for effekten av ballongen det også kanskje? Standard igangsettingsregime er visstnok ballong dag 1, stikkpiller morgen og kveld dag 2 og 3 og så tar de vannet og setter evnt. riestimulerende drypp dag 4. Jeg ble forresten igangsatt forrige fødsel også, men da var jeg så moden at jeg slapp både ballong og stikkpiller. De tok bare vannet og satte drypp. Lykke til!
maizi Skrevet 24. mai 2009 #3 Skrevet 24. mai 2009 Hei! Jeg har også blitt modnet med ballong. Fikk maserier etter et par timer, disse forsvant helt da de fjernet kateteret på morgenen. Fikk deretter en tbl og fikk effektive rier etter to.tre timer. Fødselen gikk fort og barnet ble født etter 6 timer ca. Så jeg hadde god effekt. Var helt umoden ved ballonginnstallasjon. Lykke til!
Lykke X 4 Skrevet 25. mai 2009 #4 Skrevet 25. mai 2009 Jeg fikk satt inn ballongkateter med andremann. Det ramlet ut med en gang jeg reiste meg opp og gikk noen skritt Når den ramler ut betyr det at man har stor nok åpning etter hva man ønsker å oppnå med ballongen, om du skjønner hva jeg mener. Hos meg var det en gynekolog som satte denne inn. Det er som å få satt inn vanlig kateter (de bruker et vanlig ballongkateter), bare ikke i urinblæren. Det gjorde ikke vondt verken å få satt dette, eller når det ramlet ut. Jeg har forstått det slik at de setter et slik kateter når man er noe moden, men trenger å bli mer moden, og få større åpning.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå