lioevr- Verdens lykkeligste Skrevet 24. mai 2009 #1 Skrevet 24. mai 2009 Har vært skikkelig plaget av kvalme de siste ukene, men tror jeg får i meg nok mat.. De siste dagene har det satt i gang en skikkelig ubehagelig svimmelhet. Er noen ganger jeg er redd for å gå rett i bakken, og er ikke bare når jeg reiser meg lengre. Kan komme uventet når jeg er ute å går også.. Svimmelheten følges opp av vann i munnen, kaldsvetting og ekstreme kvalmebøyger. Er det noe jeg kan gjøre for å roe ned dette?
Gjest Skrevet 24. mai 2009 #2 Skrevet 24. mai 2009 hm.. kan høres ut som du har lavt bloddtrykk!!! DRIKK MASSE VANN! - kanskje ta jern tabletter..
milla75fikk en gutt Skrevet 24. mai 2009 #3 Skrevet 24. mai 2009 Jeg hadde det også slik noen uker, ganske tidlig. Kan være lavt blodtrykk ja. Fikk tips av legen min om å spise lakris og salt mat. Men så snakket jeg med en jordmor som sjekket blodtrykket mitt litt senere og da var det normalt. Hun mente det var kroppens måte å si i fra på at jeg burde ta det med ro og bare ligge på sofaen en ukes tid. Så gjorde jeg det, fikk 100 % sykemelding og vips så var jeg mye bedre! Det hender jeg er litt svimmel fremdeles, men sjelden heldigvis.
Gjest Skrevet 24. mai 2009 #4 Skrevet 24. mai 2009 Ville ringt jordmor eller legen din, det kan godt være du er lav i blodtrykk eller blodprosent. Det er viktig å finne ut av.
lioevr- Verdens lykkeligste Skrevet 24. mai 2009 Forfatter #5 Skrevet 24. mai 2009 Takker Sendte mail til legen om det i sta.. Fikk tips om å drikke masse vann også, så jeg gjør det Jeg er 100% sykemeldt. Vært det fra pos test pga veldig mange sa, så tar det sinnsykt rolig. Får se hva legen finner på å gjøre da Iallefall, tusen takk for tilbakemeldingene
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå