Meg og alle gutta Skrevet 23. mai 2009 #1 Skrevet 23. mai 2009 Det var en heller skuffende opplevelse. Vi har nå prøvd i 1,5 år. Jeg har pco, ikke noe særlig høy grad tror jeg. Eneste symptomene jeg har er syster på eggstokkene og noen kg for mye. Uansett.. ble operert på tirsdag. Der fant de forstørrede eggstokker med masse syster og min venstre side er helt ubrukelig. Helt pottetett eggleder. Samboeren min har en tett sædleder, og mye hodefeil på cellene sine + litt annet småtteri. Vi prøver en siste gang på egenhånd denne syklusen. På dag 3 i dag. Vi skal begge to ta pergotime. Jeg dobbel kur, han enkel kur på 7 dager. Jeg skal i tillegg prøve solvipect og grapefruktjuice. Skader ikke å prøve ihvertfall.. Litt motløs akkurat nå. Lang ventetid på riksen også. Men vi har bestemt oss for å gå for en garanti løsning volvat tilbyr i mellomtiden mens vi venter på riksen. Det er dyrt, 120 tusen kr + medisiner, men blir det ikke født et levende barn, får man pengene igjen. 120 tusen er heller ikke mye penger å betale for et barn, da det ikke kan måles i penger:) Noen som har erfaringer med volvat?
Tullemor1 & Gullemitt :-) Skrevet 23. mai 2009 #2 Skrevet 23. mai 2009 Har bare lyst å gi deg en solskinnshistorie ) Jeg har prøvd å bli gravid i 11 år, har endo og ja potte tette eggledere. Etter 4 ivf forsøk ble vi gravide på egenhånd, et skikkelig mirakel barn.. så alt er mulig!!! IKKE GI DEG!!! Ønsker deg og din kjære masse lykke til...
Meg og alle gutta Skrevet 23. mai 2009 Forfatter #3 Skrevet 23. mai 2009 Åååå tusen takk for at du ville dele din historie med meg:) Alltid godt å få en solskinnshistorie når du føler du mister motet!! Håper vi er like heldige;)
b77h Skrevet 23. mai 2009 #4 Skrevet 23. mai 2009 Så leit å høre, forstår godt du blir motløs. Jeg vil bare tipse deg om at det er en god del man kan gjøre som hjelper i forhold til endo, når det kommer til kosthold. Jeg har ikke selv endo, men andre autoimmune sykdommer. Har derfor lest en del om dette, og også om endo. Har også lest at endometriose er en slags autoimmun sykdom, og ofte kan det ha sammenheng med lavt stoffskifte (har du sjekket verdiene og antisoffer evt?) Leser i boken jeg har foran meg at spesielt vitamin E er viktig v endo, det hjelper å få sårene til å gro. Ellers er det lurt å kutte ut gjærprodukter + unngå sukker og kunstig søtningsmidler, og aller helst også melkeprodukter. Det eneste som kan være gunstig er yoghurt, og da kan jeg tenke meg biola er gunstigst pga de gode bakteriene. Ellers kutte ned på kjøtt med mye fett og unngå koffein. Masse brokkoli, gulerøtter, søt poteter, aprikoser, spinat, fullkorn, frø og bønner. + nøtter og naturlig c vitamin. samt annet frukt og grønt. Dette er fra boken "the infertility diet" av Fern Reiss. den er noen år, så det kan jo har skjedd mye siden den gang...ny info som ikke står her. Ellers står det også at mange kilo for mye kan ha mye å si, fordi fettcellene absorberer og slipper ut østrogen kontinuerlig. Dette kan være negativt for i folikkel-produksjonen. Håper dette kanskje kan være noen tips du kan ta med til neste forsøk. Og ja, dette er en dyr "hobby" vi holder på med, men jeg syns også helt klart 120 000 er verdt det å få et barn! En bil er de fleste villige til å gi mye mer for. Lykke til videre!
Søskenhåp adopterer Skrevet 24. mai 2009 #5 Skrevet 24. mai 2009 Ikke akkurat gode nyheter nei.... Er det veldig lang ventetid på Riksen nå? Over 6 mnd.? Jeg tilhøer også Riksen og har stort sett bare positivt å si om de. Har en sønn "laget" der og prøver nå på søsken, siste uttaket mitt hos dem på tirsdag. Hvis du ikke er så "alt for gammel" sånn at alderen jobber imot deg og ikke svømmer i penger så ville jeg vel heller hvis jeg var dere ventet på å komme inn på Riksen. Det er ikke noen bedre resultater i det private som jeg har skjønt, det er samme prosentandel som lykkes stort sett. 120 000 pluss medisiner er enormt mye penger synes jeg, sammenlignet med 3 forsøk til 15 000 i det offentlige. Det er selvsagt deres eget valg men å være tålmodig er uansett bare noe en lærer seg når en er i gang med dette. Lykke til da :-)
Gjest Moave Skrevet 25. mai 2009 #6 Skrevet 25. mai 2009 Det resultatet du fikk, kan du også se positivt, for da kan du gå rett i gang med behandling. Selv hadde jeg lapraskopi pga pcos, og deretter skulle vi prøve igjen, og når det hadde gått over et halvt år uten suksess, var det tid for å søke seg til IVF. Og den gangen var det virkelig lang ventetid. Så det gikk mye tid bort på det, følte jeg. Vet ikke hvor lang ventetid det er på riksen, men jeg støtter innlegger over på at jeg ville ventet på dem dersom det ikke haster på grunn av alderen din. De er veldig flinke der (det er de sikkert på Volvat også, jeg vet ingen ting om det, men jeg ville ha forsøkt det offentlige først). Masse lykke til!
Meg og alle gutta Skrevet 25. mai 2009 Forfatter #7 Skrevet 25. mai 2009 Hei igjen:) Jeg har ikke hastverk med tanke på alderen. Er 23 år, men har ønsket meg en liten en de siste 3 årene også, så syns jeg har venta lenge nå Vi har prøvd aktivt i 1,5 år. Måtte vente litt på at mannen skulle bli klar:) Det er sant det at jeg får begynne rett på uten å prøve noe særlig mer på egenhånd først. Var det opperasjonslegen anbefalte oss. Å få sendt avgårde søknad så fort det lar seg gjøre. Hmm.. Jeg mener jeg hørte det var 6-8 mnd ventetid på riksen nå..? Men grunnen til at jeg vil prøve litt i det private først er at jeg ikke får den garanti ordningen hvis jeg har vært gjennom mer enn et forsøk tidligere. Mener det var det det stod på volvat sine sider.. Også har det mye med at jeg begynner å bli sliten og lei av å vente. Skal fortsatt sette meg på venteliste på riksen, men tenkte å prøve volvat i mellomtiden, så skjer det ihvertfall noe:) Og går det ikke der, lider jeg jo ingen økonomiske tap:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå