Silje & prinsen<3 Skrevet 23. mai 2009 #1 Skrevet 23. mai 2009 Er det bare den stillingen som kan sette i gang fødselen, eller kan en bruke andre stillinger og??? Syns ikkeden er noe særlig, føler magen står i veien, og at han ikke kommer langt nok inn!!!! Det viktigste er vel at den kommer sæd.......
Snuppa & llillebror Skrevet 23. mai 2009 #2 Skrevet 23. mai 2009 Ja, spiller ingen rolle med stillingen... vi fikk heller ikke til sånn som i oppskrifta. Er sæden som er det viktige ja.
benedicteh Skrevet 23. mai 2009 #3 Skrevet 23. mai 2009 sæd er viktig for modninga, men er du allerede moden og vil sette i gang fødselen er denne stillingen viktig. Poenget med den er at penis skal irritere en allerede så godt som moden mormunn, slik at fødselen begynner. JM irriterte mormunn i går uten å egentlig strippe meg, men skulle bare kjenne etter åpning grunnet mye maserier etter sex. Det var vondt da hun kjente etter akkurat i/på åpningen. Da vi senere hadde sex med rikshospitalets oppskrift kjente jeg akkurat den samme irritasjonen/smerten når jeg lå riktig, men da jeg tok ned bena var det ikke vondt lenger... beklager detaljer....hehe Så for å "sette i gang fødselen" er det denne stillingen som gjelder!
Snuppa & llillebror Skrevet 23. mai 2009 #4 Skrevet 23. mai 2009 ok...sorry, da svarte jeg helt feil. mente bare å ha lest her inne at det var sånn.
Ella12 Skrevet 23. mai 2009 #5 Skrevet 23. mai 2009 Nå er jeg veldig nysgjerrig på hvilken stilling dette er
Silje & prinsen<3 Skrevet 23. mai 2009 Forfatter #6 Skrevet 23. mai 2009 * Rikshospitalets sexoppskrift for å sette igang en fødsel. Dette virker ikke alltid, men gir den beste måten å starte fødselen på en naturlig måte. Ligg på ryggen med hodet og skuldrene godt støttet opp av så mange puter som du synes er behagelig. Partneren skal stå på kne med ansiktet mot deg mellom beina dine. Løft det ene benet så foten hviler på hans skulder. Gjør det samme med det andre benet. Selv om denne stillingen ikke er behagelig gjør den det mulig for penis å trenge så langt inn at penishodet berører livmormunnen. Det er ikke nødvendig at du får orgasme, men en orgasme kan starte sammentrekninger som senere danner det rytmiske mønsteret for de tidlige veene. Nå han har hatt sædavgang bør han bli inne i deg i ca 5 min., og du skal ligge i samme stilling med bena høyt i 10-15 min så livmorhalsen blir badet i sæd. Det er også viktig å stimulere brystvortene med hendene eller tungen, dette kan gi virkning også uten samleie. Ca 20 min med stimulering avbrutt av andre former for kjærtegn passer de fleste kvinner. Etterpå: slapp av og døs gjerne litt. Selv om du ikke har startet sammentrekningene i livmormusklene, har du ganske sikkert hjulpet livmormunnen til å åpne seg raskere.
erteposen + 4 Skrevet 23. mai 2009 #7 Skrevet 23. mai 2009 "Haukeland" sin var bare opptatt av regelmessig tilføring av sperm. Samme hvilken stilling:)
Silje & prinsen<3 Skrevet 23. mai 2009 Forfatter #8 Skrevet 23. mai 2009 Ok Er jo Haukeland eg hører til, så kanskje eg bare skal følge den oppskriften hehe..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå